Próbny egzamin ośmioklasisty. Rozwiąż go razem z WP Pilotem

Próbny egzamin ośmioklasisty. Rozwiąż go razem z WP Pilotem

Próbny egzamin ośmioklasisty. Rozwiąż go razem z WP Pilotem
Źródło zdjęć: © freeimages.com
01.04.2020 08:00

Próbny egzamin ośmioklasisty po raz pierwszy w historii jest przeprowadzany w zdalnym trybie. 30 marca uczniowie zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego, 31 z matematyki, a już dzisiaj, 1 kwietnia, czeka ich język angielski. Jeśli chcecie poznać poprawne odpowiedzi, rozwiążcie testy razem z WP Pilotem.

Wszystkie arkusze oraz materiały, łącznie z nagraniami mp3 do zadań z rozumienia ze słuchu, zostały opublikowane na stronie CKE. W poniedziałek rano strona jednak nie działała, dlatego uczniowie musieli szukać testów na stronach lokalnych komisji. We wtorek już takich problemów nie było.

CKE przygotowała także zasady oceniania zadań, które zostaną w pierwszej kolejności udostępnione dyrektorom szkół podstawowych. Ci następnie będą przekazywali je nauczycielom, którzy podejmą decyzję o ocenianiu prac uczniów. 8 kwietnia zasady zostaną opublikowane na stronie internetowej komisji.

Nauczyciele w poszczególnych placówkach ustalają formę testów. Według ich decyzji uczniowie będą rozwiązywali test w pliku edytora tekstów, na wydruku, korzystając z dołączonego do arkusza pliku karty odpowiedzi lub na kartce papieru poprzez numerowanie kolejnych zadań. Nauczyciele będą przekazywać informację zwrotną dotyczącą testów poprzez e-mail, spotkanie online (indywidualne albo grupowe) lub w postaci komentarzy w pliku.

Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dla każdej szkoły dobrowolne.

Rozwiąż egzaminy razem z WP Pilotem

W dniach 31.03-02.04 w ramach programu "Lekcje online" na antenie WP Pilota nauczyciele rozwiązywać będą arkusze z egzaminów próbnych ośmioklasisty. Już dzisiaj, pierwszego kwietnia, rozwiązany zostanie test z matematyki, a następnego dnia arkusz z języka angielskiego.

Transmisje odbędą się w godzinach 17:00-18:30 na dedykowanym kanale na platformie WP Pilot. W drugich częściach odcinków na antenie zostaną udzielone odpowiedzi na pytania wysyłane na adres mailowy lekcje_online@wp.pl _oraz na te najpopularniejsze wśród użytkowników portalu Brainly.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)