Koronawirus i zamknięte szkoły. Sprawdź, ile pamiętasz z lekcji chemii

Koronawirus i zamknięte szkoły. Sprawdź, ile pamiętasz z lekcji chemii

Koronawirus i zamknięte szkoły. Sprawdź, ile pamiętasz z lekcji chemii
Źródło zdjęć: © iStock.com
Bolesław Breczko
23.03.2020 09:41, aktualizacja: 02.04.2020 12:15

Epidemia koronawiursa w Polsce doprowadziła do zamknięcia szkół i zmusiła uczniów do nauki w domu. Operon i WP pomagają ósmoklasistom utrwalić zdobytą wiedzę z chemii.

Quiz rozwiązujesz dzięki uprzejmości wydawnictwa Operon, które przygotowało serię podręczników dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych TAK ZDAM. Wydawnictwo Operon zaprasza także do bezpłatnej strefy nauki dla Ósmoklasistów.

Co z egzaminami dla 8. klasy?

Zgodnie z zaleceniami WHO i Ministerstwa Zdrowia w czasie epidemii koronawirusa należy unikać dużych skupisk ludzkich. Wymusiło to zamknięcie szkół w krytycznym okresie - przygotowania do egzaminów ósmoklasisty. Wirtualna Polska stara się pomóc uczniom w tym trudnym czasie.

W roku szkolnym 2019/2020 egzamin ósmoklasisty przeprowadzany będzie tylko z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki. Chemia zostanie dodana dopiero za 2 lata. Ale ci, którzy planują edukację w liceum w klasach o profilach ścisłych, z pewnością przyda się krótki test dla utrwalenia wiedzy.

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna na razie nie przesunęły terminu egzaminu ósmoklasisty w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. W tym momencie egzamin ma się odbyć w dniach 20-23 kwietnia 2020, jednak data ta może ulec zmianie, jeśli sytuacja epidemiologiczna będzie się pogarszać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)