Prezenty komunijne - rower i zegarek wyszły z mody

Prezenty komunijne - rower i zegarek wyszły z mody

Prezenty komunijne - rower i zegarek wyszły z mody
Źródło zdjęć: © PAP/Piotr Polak
28.04.2011 13:42, aktualizacja: 29.12.2016 08:17

Prezenty komunijne - rower i zegarek wyszły z mody

Pierwsza komunia to dla dzieci stres i duchowe przeżycie. Nie mniej ważne są jednak dla nich prezenty. Czasy, kiedy wybór rodziców sprowadzał się do kupna zegarka albo roweru, dawno już minęły. Dzisiaj każde dziecko chce dostać coś wyjątkowego, coś czego nie mają koleżanki i koledzy z klasy.

1 / 10

Aparat INGO Ben 10 Shape

Obraz
© Ingo

Aparat INGO Ben 10 Shape

Chyba każde dziecko lubi robić zdjęcia. Znając jednak destruktywne możliwości 8-latków, trochę szkoda przeznaczać na potencjalne zatracenie aparat wart kilkaset złotych. INGO Ben 10 posiada bardzo przeciętną matrycę 5,1 mpx i cyfrowy zoom 4x. Parametry słabe, ale dla dzieci wystarczające, tym bardziej, ze mogą one robić zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 4000x3000 pikseli oraz nagrywać filmy 640x480 pikseli. Do tego aparat posiada gniazdo na karty pamięci, a nader atrakcyjna będzie dla dzieci obudowa z bohaterem kreskówki Ben 10. Dla rodziców z kolei równie atrakcyjna będzie cena – 133 zł.

Cena: 133 zł

2 / 10

Kamera KODAK Zi6

Obraz
© Kodak

Kamera KODAK Zi6

Jeśli chcemy wyjść na rodziców, którzy są trochę bardziej trendy, zamiast aparatu możemy rozważyć zakup kamery, a właściwie camcordera. To niewielkie urządzenie jest prawdziwym hitem na świecie. Dzięki camcorderom, dzieciaki mogą zmienić się w małych reżyserów, wszak wiadomo, że film oddaje dużo więcej niż statyczne zdjęcie. Ponownie jednak, musimy założyć, że camcorder będzie używany w warunkach bojowych więc nie warto kupować urządzeń za pół miliona kolumbijskich peso. Nasza propozycja to kamera Kodak Zi6. Urządzenie pozwala na nagrywanie filmów w jakości HD (720p), które zapisywane są we wbudowanej pamięci 128 MB, którą można jednak rozszerzyć za pomocą kart SD/SDHC.

Cena: 295 zł

3 / 10

Głośniki Mode Com MC-2090 Scooby Doo

Obraz
© Mode Com

Głośniki Mode Com MC-2090 Scooby Doo

Dla dzieci, które więcej czasu spędzają przed komputerem niż na podwórku polecamy głośniki Mode Com z kolejnym bohaterem kreskówek – słynnym Scooby Doo. Zestaw głośników komputerowych 2.1 charakteryzuje się mocą subwoofera 16 W RMS oraz 12 W mocą satelitów. Problematyczne mogą być jedynie basy, przez które znienawidzą nas sąsiedzi.

Cena: 222 zł

4 / 10

Keyboard Yamaha PSR-E223

Obraz
© Yamaha

Keyboard Yamaha PSR-E223

Instrumenty muzyczne nigdy nie wychodzą z mody. Jeśli chcemy, by nasze dziecko zostało w przyszłości gwiazdą estrady możemy kupić Guitar Hero i przykuć pociechę do monitora lub telewizora albo zainwestować w stary, dobry Keyboard. Yamaha PSR-E223 posiada 61 klawiszy i 375 barw dźwięku. Niestety, cena elektronicznego pianina nie należy do najniższych, może jednak dziadkowie się dorzucą.

Cena: 539 zł

5 / 10

Odtwarzacz Creative Zen Style 300

Obraz
© Creative

Odtwarzacz Creative Zen Style 300

Jest kilka gadżetów, bez których dzisiejsze dzieci czują się „niekompletne”. Do takich urządzeń zaliczają się: telefon, konsola i oczywiście odtwarzacz MP3. Creative Zen Style 300 pozwala odtwarzać nie tylko muzykę, ale również filmy, które wyświetlane są na 1,8-calowym ekranie urządzenia. Ten stosunkowo niedrogi gadżet z pewnością spodoba się wszystkim małym melomanom.

Cena: 175,09 zł

6 / 10

Gra "Przypowieści Biblijne"

Obraz

Gra "Przypowieści Biblijne"

Pierwsza komunia to wydarzenie kościelne, więc pozostając w nurcie religijnym i zdecydowanie minimalizując koszty, możemy sprawić dziecku „Przypowieści Biblijne”, która będą świetnie kontrastować z najnowszą częścią Dead Space. Przypowieści Biblijne to pakiet gier i zabaw dla dzieci traktujące o Biblii. Produkt zawiera 9 przypowieści znanych z Pisma Świętego (m.in. o miłosiernym Samarytaninie, ubogim Łazarzu, kupcu poszukującym pereł, synu marnotrawnym, siewcy), 36 gier, animowane ilustracje, a także napisane specjalnie z myślą o najmłodszych użytkownikach teksty odczytywane przez lektorów. Gry posiadają zróżnicowany poziom trudności. Prawidłowe rozwiązanie każdej zagadki owocuje otrzymaniem punktów. Za uzyskanie określonej ilości punktów dziecko otrzymuje dyplomy, które następnie można wydrukować.

Cena: 27,03 zł

7 / 10

Smartfon Sony Ericsson Xperia X10 Mini

Obraz
© Sony Ericsson

Smartfon Sony Ericsson Xperia X10 Mini

Nie każdy smartfon musi mieć duży, dotykowy ekran i rozładowywać się po jednym dniu używania. Jeśli chcesz kupić dziecku nowoczesny telefon, który nie będzie przyciągał wzroku wszystkich szkolnych złodziejaszków – Sony Ericsson Xperia X10 Mini może być świetnym wyborem. Boisz się, że system Android będzie dla dziecka za trudny w obsłudze? Nie takie rzeczy dzisiejsza młodzież ogarnia lepiej od nas. Warto jednak zadbać o odpowiednio duży pakiet danych - jak nasza pociecha zacznie pobierać gry z Android Market, możemy dość szybko stanąć na skraju bankructwa.

Cena: 555 zł

8 / 10

Konsola Nintendo 3DS

Obraz
© Nintendo

Konsola Nintendo 3DS

Jeśli chcesz kupić swojemu dziecku najbardziej zaawansowaną przenośną konsolę na rynku, oto odpowiednia propozycja. Nintendo 3DS to najnowsza wersja przenośnej konsoli firmy Nintendo. Nintendo 3DS posiada dwa ekrany - z dolnego korzystamy przy użyciu teleskopowego rysika, z kolei górny, trójwymiarowy ekran odpowiada za wyświetlanie obrazu 3D (bez konieczności zakładania specjalnych okularów). Warto dodać, że opcję 3D można dostosować wedle własnego uznania lub całkowicie ją wyłączyć. Nintendo 3DS zawiera, podobnie jak poprzedniczki, pad kontrolny oraz zestaw stałych przycisków, jak również posiada pad kołowy, dzięki któremu mamy możliwość korzystania z trójwymiarowych gier. Teraz twoja pociecha będzie najbardziej zaawansowanym graczem na podwórku, o ile tylko ciebie na to stać.

Cena: 996,90 zł

9 / 10

Laptop

Obraz
© Dell

Laptop

Niestety, rzeczywistość jest dzisiaj taka, że zamiast zegarków, na pierwszą komunię kupuje się laptopy. Wybór przenośnych komputerów jest bardzo szeroki, od stosunkowo tanich, biurowych komputerów, po bardzo wydajne laptopy do gier, które często przewyższają parametrami komputery stacjonarne. Powstaje tylko pytanie czy to na pewno prezent dla dziecka, a nie dla rodzica?

Cena: od ok. 1500 zł

10 / 10

Quad

Obraz
© Romet

Quad

Skoro zamiast zegarków kupuje się dzisiaj laptopy, to co kupują rodzice zamiast rowerów? Odpowiedź jest niestety niepokojąca dla każdego, kto lubi spacery po okolicznym lesie. Rodzice kupują dzisiaj quady. Dzięki tej nowej modzie, już niedługo leśne ścieżki zostaną sterroryzowane przez 8-letnich „kierowców”, którzy za nic mają dobro przyrody i bezpieczeństwo spacerowiczów.

Cena: od ok. 5000 zł

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (154)