Pralka, która nie zużywa wody? Tajemniczy projekt LG

Pralka, która nie zużywa wody? Tajemniczy projekt LG
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.04.2013 14:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnich latach producenci sprzętu AGD kładą coraz większy nacisk na energooszczędność, systematycznie zmniejszając zużycie wody i energii elektrycznej w swoich urządzeniach. W tej kwestii LG postanowiło pójść jeszcze dalej - firma ujawniła, że pracuje nad pralką, która nie będzie potrzebować wody do wyprania naszych ubrań.

Już w styczniu tego roku LG przedstawiło Styler, urządzenie przypominające szafę, która jest w stanie odświeżyć nasze ubrania. Nowy projekt jednak umożliwiać ma nie tylko odświeżenie, ale także wypranie ubrań. Jak to możliwe?

Kevin Cha, wiceprezes departamentu urządzeń AGD w LG, nie chce zdradzać szczegółów. Jak poinformował media, firma opracowała technologię umożliwiającą pranie bez użycia wody, jednak na tym etapie prac nad finałowym urządzeniem nie chce jej jeszcze zdradzać - zapewne aby chronić pomysł przed konkurencją.

Firma ma zamiar zaprezentować nową generację sprzętu AGD w przyszłym roku. Oprócz omawianego projektu, w planach jest jeszcze lodówka, która potrafi mrozić przez 6 godzin bez zużywania prądu oraz nowa wersja szafy LG Styler, która dodatkowo ma prasować umieszczone w niej ubrania.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także