Poznań i Kraków w ofercie hive. Od dziś można wynajmować e-hulajnogi

Hive oficjalnie wjeżdża do stolic Małopolski i Wielkopolski. Mieszkańcy Krakowa i Poznania będą mogli skorzystać z kilkuset elektrycznych hulajnóg na wynajem za pomocą aplikacji mobilnej.

hive poszerza ofertę o dwa nowe miasta
Źródło zdjęć: © Hive
Arkadiusz Stando

Hive jest w Polsce już prawie pięć miesięcy. Od 14 marca z hulajnóg elektrycznych można korzystać w Warszawie, a od 11 kwietnia można są dostępne także we Wrocławiu. Z myślą o usprawnieniu komunikacji w innych miastach Polski firma postanowiła wprowadzić swoją usługę do Krakowa i Poznania, zapewniając ich mieszkańcom szybki i ekologiczny sposób poruszania się po mieście.

Marka hive jest w kontakcie z władzami obu miast i planuje utrzymywać z nimi stały dialog, który pozwoli wypracować możliwie najlepszą współpracę korzystną dla lokalnych społeczności. Właściciele sieci e-hulajnóg chcą starać się nie wprowadzać chaosu w mieście.

"Kraków i Poznań to kolejne polskie metropolie, do których wchodzimy z naszą usługą. Pierwsze miesiące w Warszawie oraz Wrocławiu pokazały nam, jak chętnie Polacy korzystają z e-hulajnóg. Co ciekawe, w Europie to właśnie Polska przoduje w ilości miast, w których udostępniliśmy naszą usługę" – mówi Tristan Torres Velat, CEO hive.

"Zdecydowaliśmy się na Kraków i Poznań, ponieważ są to dynamicznie rozwijające się miasta, które potrzebują i chętnie korzystają z nowoczesnych, a zarazem ekologicznych rozwiązań. Bardzo nas cieszy, że mamy możliwość stać się częścią transportu przyszłości w tych lokalizacjach" – dodaje Velat.

hive blisko współpracuje ze swoją siostrzaną firmą FREE NOW również obecną w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Obie marki wchodzą w skład grupy FREE NOW będącej wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW. Firma posiada aktualnie oficjalne przedstawicielstwo w Warszawie oraz we Wrocławiu, z ponad 1000 sztuk e-hulajnóg w każdym z wymienionych miast. W obu miastach usługa została przyjęta bardzo pozytywnie przez ich mieszkańców, którzy chętnie korzystają z e-hulajnóg. Zgodnie ze swoja filozofią, hive wspiera zastąpienie własnego auta innymi współdzielonymi środkami transportu, dlatego w Warszawie oraz Wrocławiu firma wprowadziła zniżkę na przejazdy e-hulajnogami dla posiadaczy kart miejskich.

Zależy nam żeby stać się nieodłącznym elementem krakowskiej i poznańskiej tkanki miejskiej oraz blisko współpracować z miastem i lokalną społecznością. Chcemy być stałą częścią nowoczesnego systemu mobilności rozwijającego się w polskich miastach. – mówi Łukasz Gontarek City Manager hive w Warszawie, który wspierał wprowadzenie usługi hive do kolejnych miast. – Nasza usługa spodoba się i przyda szczególnie tym osobom, które są zmęczone uciążliwymi korkami w mieście oraz utrudnieniami na drodze. E-hulajnogi umożliwiają szybką i wygodną jazdę, dodatkowo są idealnym uzupełnieniem dla już dostępnych środków transportu miejskiego.
e-hulajnogi hive można wypożyczyć za pomocą darmowej aplikacji działającej na systemach Android i IOS.

Następnie przy pomocy mapy można odnaleźć dostępne e-hulajnogi – ich odblokowanie odbywa się po zeskanowaniu podanego kodu QR. Opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi wynosi 2,5 złotego, a koszt minuty jazdy wynosi 45 groszy. W celu zakończenia użytkowania wystarczy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i nacisnąć przycisk „Zakończ przejazd”. W aplikacji istnieje możliwość zaparkowania hulajnogi na okres 30 minut bez konieczności zakończenia i wznowienia jazdy – wtedy inna osoba niż zalogowany użytkownik nie będzie mogła z niej skorzystać.

hive stawia sobie za priorytet promowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. W związku z tym firma zaleca użytkownikom, aby zakładali kaski na czas jazdy, pozostawiali hulajnogi w taki sposób, by nie stwarzały zagrożenia dla innych uczestników ruchu oraz dostosowali prędkość do warunków jazdy. Model Segway ES4 stanowi podstawę floty hive i umożliwia szybkie i komfortowe poruszanie się po mieście, pozwalając na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 25 km/h.

Źródło artykułu: Informacja prasowa
Wybrane dla Ciebie
Są znani z F-35. Zbudowali superdrona
Są znani z F-35. Zbudowali superdrona
Drony-wabiki. Ukraińcy używają ich na froncie
Drony-wabiki. Ukraińcy używają ich na froncie
W lecący samolot coś uderzyło. Już wszystko wiadomo
W lecący samolot coś uderzyło. Już wszystko wiadomo
"Latający Kreml". Putin może polecieć do Budapesztu luksusową maszyną
"Latający Kreml". Putin może polecieć do Budapesztu luksusową maszyną
Arktyczny bastion Putina. Półwysep Kolski to okno na świat i atomowy śmietnik Rosji
Arktyczny bastion Putina. Półwysep Kolski to okno na świat i atomowy śmietnik Rosji
Jak dotrzeć do Urana w kilka lat? Naukowcy z MIT wskazują sposób
Jak dotrzeć do Urana w kilka lat? Naukowcy z MIT wskazują sposób
Przyjrzeli się wojnie w Ukrainie. Wiedzą, jakiej broni nigdy nie kupią
Przyjrzeli się wojnie w Ukrainie. Wiedzą, jakiej broni nigdy nie kupią
Chiny przywiozły z Księżyca zaskakujący materiał. Tego się tam nikt nie spodziewał
Chiny przywiozły z Księżyca zaskakujący materiał. Tego się tam nikt nie spodziewał
Kometa 3I/ATLAS jednak ma anty-warkocz. Nowe zdjęcia potwierdzają
Kometa 3I/ATLAS jednak ma anty-warkocz. Nowe zdjęcia potwierdzają
Odkryto rytualny kompleks w Jordanii. Pokazuje historię epoki brązu
Odkryto rytualny kompleks w Jordanii. Pokazuje historię epoki brązu
Nowy sprzęt dla Ukrainy. Chcą kupić śmigłowce
Nowy sprzęt dla Ukrainy. Chcą kupić śmigłowce
SpaceX straci kontrakt na lądowanie na Księżycu? Rewolucja w programie Artemis
SpaceX straci kontrakt na lądowanie na Księżycu? Rewolucja w programie Artemis
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY 🌟