Poznaliśmy zwycięzców Imagine Cup 2014

Poznaliśmy zwycięzców Imagine Cup 2014

Poznaliśmy zwycięzców Imagine Cup 2014
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.08.2014 12:53

Eyenaemia z Australii, Brainy Studio z Rosji oraz Estimeet z Nowej Zelandii to trzy drużyny, które triumfowały podczas gali finałowej Imagine Cup 2014 i wrócą do domu z nagrodami głównymi w wysokości 50 tys. dolarów.

Puchar Imagine Cup oraz prywatne spotkanie z Billem Gatesem przypadły w udziale australijskiemu zespołowi Eyenaemia, który zyskał uznanie VIP Jury podczas dodatkowej konkurencji, rozgrywanej na żywo między zwycięzcami poszczególnych kategorii. Uczestników finałowego zmagania oceniali Satya Nadella, CEO firmy Microsoft, Hadi Partovi, współzałożyciel Code.org, oraz Erik Martin, dyrektor generalny Reddit.

"Nie ma obecnie biznesu, przemysłu ani osoby na tej planecie, na którą technologia nie miałaby wpływu" - mówił Nadella. "Imagine Cup pomaga studentom rozwiązywać trudne problemy podczas nauki i współpracy z innymi. Studenci-deweloperzy odgrywają dziś ogromną rolę przy wprowadzaniu w życie nowych technologii, w tym usług w chmurze i mobilnych. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i doceniamy ich ciężką pracę oraz kreatywność".

W ciągu ostatnich 12 lat w konkursie Imagine Cup wzięło udział ponad 1,7 mln studentów ze 190 krajów. W tym roku do konkursu przystąpiło 33 tys, uczestników, a polska drużyna narodowa znalazła się w gronie 34 najlepszych zespołów na świecie. Podczas tegorocznej edycji 125 osób walczyło nagrody o łącznej wartości miliona dolarów.

"Konkurencja była bardzo silna. Projekt, który zajął pierwsze miejsce w kategorii World Citizenship, zrobił na nas bardzo duże wrażenie - był poparty solidną wiedzą technologiczną. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy tutaj przyjechać, ponieważ nawiązaliśmy dużo znajomości i w przyszłości mamy szansę na pracę tutaj, w Microsoft. Mieliśmy też okazję wypróbowania naszego projektu i zaprezentowania go ludziom z całego świata. Być może znaleźliśmy nawet przyszłych inwestorów, dzięki którym uda nam się rozwijać projekt w przyszłości" - powiedział Norbert Pisz, członek drużyny Power of Vision.

Podczas konferencji TechReady w Washington State Convention Center, w obecności 5-tysięcznej publiczności, głównymi nagrodami w wysokości 50 tys. dolarów zostały wyróżnione drużyny:

- w kategorii Projekty Społeczne (World Citizenship) zespół Eyenaemia (Australia) za projekt Eyenaemia, pozwalający na wczesne diagnozowanie anemii poprzez wykonanie _ selfie _;
- w kategorii Gry (Games) zespół Brainy Studio (Rosja) za projekt TurnOn, czyli grę, w której należy przywrócić miastu elektryczność;
- w kategorii Innowacje (Innovation) zespół Estimeet (Nowa Zelandia) za projekt Estimeet, ułatwiający szacowanie dystansu i czasu, w jakim znajomi dotrą na spotkanie.

Podczas gali finałowej Steve Guggenheimer z Microsoftu poinformował o rozszerzeniu formuły konkursu Imagine Cup tak, aby był on dostępny nie tylko dla studentów, ale również dla młodszych uczniów.

"Sensem Imagine Cup jest wspieranie nowych idei i zachęcanie studentów do przekraczania granic i wyobrażania sobie tego, co jest obecnie możliwe i co będzie możliwe w przyszłości" - wyjaśniał Guggenheimer. "W przyszłości Imagine Cup będzie dawać szansę jeszcze większej liczbie uczniów, w jeszcze młodszym wieku. Będzie udostępniał technologie, umiejętności i zasoby pozwalające na budowanie pasji technologicznej na całe życie, pomagając w ten sposób tworzyć nową generację innowatorów. Jesteśmy bardzo dumni z programu Imagine Cup, studenci z całego świata rywalizujący w turnieju to dla nas powód ogromnego zadowolenia".

Kolejne światowe finały Imagine Cup odbędą się również w Seattle. Rejestracja zespołów do 13. edycji konkursu rusza już dziś.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Smartwatch HP będzie po prostu piękny

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)