Poznaj najmniejszą lustrzankę na świecie. Pentax K-S2

Poznaj najmniejszą lustrzankę na świecie. Pentax K‑S2

Poznaj najmniejszą lustrzankę na świecie. Pentax K-S2
Źródło zdjęć: © chip.pl
11.02.2015 11:01

Już w marcu na rynku będzie dostępna najmniejsza lustrzanka na świecie. znamy jej specyfikację.

K-S2 jest najmniejszą na świecie cyfrową lustrzanką SLR, a jej obudowa jest odporna na kurz i niesprzyjające warunki pogodowe. Aparat posiada możliwość zdalnego sterowania przy robieniu zdjęć, połączymy go z bezprzewodową siecią LAN, a dzięki NFC skomunikujemy urządzenie ze smartfonami i tabletami.

Do aparatu dodano kompaktowy obiektyw zmiennoogniskowy, którego długość to zaledwie 41 milimetrów (obiektyw złożony). Jego konstrukcja jest także w pełni uszczelniona i odporna na złe warunki atmosferyczne.

Po raz pierwszy w lustrzance cyfrowej Pentaxa z niewymiennym obiektywem zastosowano uchylny wyświetlacz, pozwalający na patrzenie na obrazy pod różnymi kątami. Po przekręceniu wyświetlacza o 180 stopni można także uruchomić przycisk autoportretu. Jest on umieszczony niejako dodatkowo obok klasycznego przycisku wyzwalacza migawki, co w znacznym stopniu ułatwia robienie sobie popularnych "_ selfie _".

Jak się pewnie domyślacie, nie mieliśmy jeszcze okazji przetestować tego modelu, dlatego nie jesteśmy w stanie powiedzieć o nim nic więcej. Na tą chwilę musicie zadowolić się okrojoną specyfikacją techniczną i sami wyrobić sobie na jej podstawie zdanie o K-S2.

• Obudowa odporna na kurz i trudne warunki pogodowe. W kluczowych miejscach założono aż sto uszczelek.
• Uchylny wyświetlacz LCD z technologią _ Air Gapless _, pokryty specjalną warstwą żywicy pomiędzy panelem ochronnym a właściwym wyświetlaczem. Pozwala to na obniżenie poziomu odblasków i dyspersji światła.
• System autofocus z modułem _ SAFOXX _. 11 czujników, w tym 9 krzyżowych w środku pola. Według producenta pozwala to na żłapanie ostrości przy oświetleniu -3 EV. Do tego dochodzi również funkcja blokady AF, dzięki której wybrany obiekt urzymywany jest w polu ostrości.
• 20.12 megapikselowa matryca CMOS o częstotliwości ISO51200, która w połączeniu z procesorem obrazu _ PRIME MII _ zapewnia według producenta minimalne szumy, nawet na najwyższym ISO. Tutaj pozostajemy sceptyczni, dopóki nie będziemy mogli przetestować tego modelu.
• Wbudowany mechanizm redukcji wstrząsów/stabilizacji obrazu + symulator filtru AA, który w odróżnieniu od zwykłego filtru AA może zostać po prostu wyłączony (można też po prostu zmniejszyć poziom tego efektu, w zależności od fotografowanej sceny).
• Wizjer optyczny z "prawie 100% polem widzenia"
• Migawka o szybkości 1/6000 sekundy oraz funkcja zdjęć seryjnych (5,5 klatki na sekundę)
• Możliwość bezprzewodowego połączenia aparatu ze smartfonem, za pomocą sieci Wi-Fi lub modułu NFC.
• Możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD i z dźwiękiem stereo.
• 77-segmentowy czujnik pomiaru światła
•. Naddźwiękowy mechanizm DR usuwania kurzu z matrycy.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Produkt będzie dostępny w Polsce na początku marca. Jak na razie cena pozostaje nieznana.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pentax K-S2: oto najmniejsza lustrzanka na Świecie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)