Pozew przeciwko Facebook

Pozew przeciwko Facebook
Źródło zdjęć: © facebook

13.07.2010 15:38, aktual.: 13.07.2010 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Projektant stron internetowych Paul Ceglia chce pozwać Facebook twierdząc, że posiada 84 proc. udziałów firmy. Mówi, że podpisał kontrakt ze współzałożycielem portalu Markiem Zuckerbergiem, na zaprojektowanie i rozwój strony internetowej.

Według treści pozwu, kontrakt miał zapewnić Ceglii 100. dolarów honorarium i 50 proc. udziałów w produkcie, który powstał jako thefacebook.com. Dodatkowo miał on zyskiwać 1 procent, codziennie, do czasu ukończenia strony. Oznaczało by to, że jego udziały sięgnęły 84 proc.

Obraz
© (fot. AVG)

Facebook określa ten pozew jako niepoważny, a prawnicy zmagają się z decyzją podjętą przez sędziego Tomasa Browna. Nakazuje on tymczasowe wstrzymanie wszelkich transferów kapitału portalu. Decyzja ta zapadła na początku lipca tego roku, po złożeniu przez Facebook prośby o umorzenie procesu.

Uważa się ze Zuckerberg posiada 2. procent udziałów firmy, podczas gdy reszta należy do jej pracowników i wynalazców. W zeszłym roku doszło do wypłacenia 65 milionów dolarów jego dwóm byłym kolegom z klasy. Był to wynik pozwu mówiącego, iż Zuckerberg ukradł od nich pomysł na stronę społecznościową.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)