PowerShot N - nowy typ aparatu Canon

PowerShot N - nowy typ aparatu Canon

PowerShot N - nowy typ aparatu Canon
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.01.2013 15:52, aktualizacja: 07.01.2013 16:03

Canon prezentuje PowerShot N - nowy typ aparatu, który dodatkowo umożliwia dzielenie się zdjęciami za pośrednictwem sieci społecznościowych. Aparat charakteryzuje niekonwencjonalny design, nietypowe pierścienie do regulacji zoom i wyzwalania migawki oraz odchylany ekran dotykowy. PowerShot N współpracuje ze smartfonami i został zaprojektowany z myślą o udostępnianiu zdjęć i filmów Full HD za pośrednictwem Wi-Fi.

Podczas fotografowania w trybie Creative Shot, aparat PowerShot N analizuje scenę i określa, które z dostępnych rozwiązań i funkcji kreatywnych pomogą udoskonalić ujęcie. Różne zmienne, takie jak kompozycja, ekspozycja, balans bieli, gradacja i kontrast są analizowane zanim ostatecznie powstanie 5 alternatywnych i generowanych automatycznie wersji oryginalnego zdjęcia, które można współdzielić natychmiast korzystając z odpowiedniego przycisku.

Dodatkowo, użytkownicy mają do dyspozycji filtry kreatywne - wśród nich efekt miniatury, miękki focus, efekt aparatu zabawki czy monochromatyczny. PowerShot N został wyposażony w nowy tryb Hybrid Auto, który dokumentuje akcję, automatycznie nagrywając 4-sekundowy film w rozdzielczości 720. przed zrobieniem zdjęcia. Następnie, używając technologii Smart Auto aparat dobiera najlepsze ustawienia dla fotografowanej sceny. Po zakończeniu pracy wszystkie 4-sekundowe klipy mogą zostać połączone w jedno nagranie ukazujące kulisy powstawania najlepszych ujęć.

Dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi i przyciskowi łączenia z urządzeniem przenośnym można połączyć się ze smartfonem lub tabletem. Po zarejestrowaniu sceny użytkownik może zamieszczać zdjęcia lub filmy na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy YouTube. Dodatkowo aparat pozwala na bezprzewodowe drukowanie i przesyłanie plików do komputera. Natomiast dostęp do usług GPS w smartfonach umożliwia dodawanie do zdjęć informacji o lokalizacji.

Aparat PowerShot N charakteryzuje się kompaktowym designem i niewielkimi rozmiarami. Z zamkniętym ekranem i obiektywem jego wymiary wynoszą 78,6 x 60,2 x 29,3 mm. Kompaktowa konstrukcja oraz symetryczny design w połączeniu z odchylanym ekranem dotykowym oraz systemem pierścieni regulacji obiektywu pozwalają używać aparatu w każdym położeniu, nawet "do góry nogami". Ruchomy pierścień regulacji obiektywu może zostać ustawiony w dowolnym kierunku, by swobodnie sterować zoomem, podczas gdy drugi jest używany do wyzwalania migawki.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ekran dotykowy wielkości 7,1cm (2,8”) daje dostęp do najważniejszych ustawień, takich jak ostrość czy migawka oraz ułatwia przeglądanie zdjęć przy użyciu gestów. Metalowe body dostępne w czerni lub bieli, kryje w sobie 2. mm obiektyw z 8-krotnym zoomem. Dodatkowo, technologia ZoomPlus umożliwia wykonywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości przy użyciu 16-krotnego powiększenia.

Dzięki połączeniu 12,1 MP matrycy CMOS z procesorem DIGIC5 HS System pozwala na wykonywanie zdjęć o czułości ISO do 6400. Zoom jest wspierany przez stabilizację obrazu. Aparat oferuje także nagrywanie Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo, a nagrania można współdzielić online lub za pośrednictwem złącza HDMI.

Canon PowerShot N - kluczowe funkcje:
• Tryb Creative Shot
• Unikatowa konstrukcja
• 8x zoom, 28mm ; Intelligent IS
• HS System: 12,1 MP matryca CMOS, processor DIGIC 5
• Wi-Fi; GPS przy użyciu urządzeń mobilnych
• Przycisk łączenia z urządzeniem przenośnym
• Dowolny sposób trzymania; odchylany ekran dotykowy
• Filmy Full HD
• Hybrid Auto; tryb automatyczny z wykrywaniem 5. scen

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)