Trwa ładowanie...

Poważna luka w Google Chrome. Natychmiast aktualizuj przeglądarkę

Należy jak najszybciej zaktualizować Google Chrome - informują twórcy przeglądarki. Wykryto poważną lukę oraz szybko ją naprawiono. Jednak żeby pozostać bezpiecznym, niezbędna jest aktualizacja programu.

Share
Poważna luka w Google Chrome. Natychmiast aktualizuj przeglądarkę
Źródło: google chrome
d45v1vy

O nowej dziurze w zabezpieczeniach Google Chrome poinformował Zespół ds. bezpieczeństwa przeglądarki. Została ona już załatana wraz z wersją 72.0.3626.121. Ale jeśli nie przeprowadzimy aktualizacji, możemy spodziewać się ataku ze strony cyberprzestępców.

Tzw. zero-day to luka w Google Chrome polegająca na błędzie zarządzania pamięcią w FileReader. To interfejs API umożliwiający aplikacjom internetowym odczytywanie zawartości plików przechowywanych na komputerze użytkownika.

d45v1vy

Jak sprawdzić wersję Google Chrome?

Jeśli nie wiemy, czy musimy aktualizować przeglądarkę, najlepiej to po prostu sprawdzić. Wystarczy otworzyć pasek zadań mieszczący się po prawej, górnej stronie okienka Google Chrome. Prawie na samym dole rozwiniętego już paska znajdziemy "Pomoc" a następnie "Google Chrome - informacje".

WP Tech
Źródło: WP Tech

Wówczas pojawi się poniższe okienko z informacją o wersji Google Chrome. Jeśli przeglądarka nie będzie posiadać aktualnej wersji, program pozwoli przeprowadzić aktualizację z tego miejsca. Następnie powinniśmy już widzieć tą samą informację, co powyżej.

d45v1vy

Zobacz też: WP Express: Święto graczy komputerowych w Katowicach:

d45v1vy

Podziel się opinią

Share
d45v1vy
d45v1vy
Więcej tematów