Trwa ładowanie...
ycipk-3prasx

Poważna luka w Google Chrome. Natychmiast aktualizuj przeglądarkę

Należy jak najszybciej zaktualizować Google Chrome - informują twórcy przeglądarki. Wykryto poważną lukę oraz szybko ją naprawiono. Jednak żeby pozostać bezpiecznym, niezbędna jest aktualizacja programu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google Chrome z poważnym błędem
Google Chrome z poważnym błędem (google chrome)
ycipk-3prasx

O nowej dziurze w zabezpieczeniach Google Chrome poinformował Zespół ds. bezpieczeństwa przeglądarki. Została ona już załatana wraz z wersją 72.0.3626.121. Ale jeśli nie przeprowadzimy aktualizacji, możemy spodziewać się ataku ze strony cyberprzestępców.

Tzw. zero-day to luka w Google Chrome polegająca na błędzie zarządzania pamięcią w FileReader. To interfejs API umożliwiający aplikacjom internetowym odczytywanie zawartości plików przechowywanych na komputerze użytkownika.

Jak sprawdzić wersję Google Chrome?

ycipk-3prasx

Jeśli nie wiemy, czy musimy aktualizować przeglądarkę, najlepiej to po prostu sprawdzić. Wystarczy otworzyć pasek zadań mieszczący się po prawej, górnej stronie okienka Google Chrome. Prawie na samym dole rozwiniętego już paska znajdziemy "Pomoc" a następnie "Google Chrome - informacje".

WP Tech
Podziel się

Wówczas pojawi się poniższe okienko z informacją o wersji Google Chrome. Jeśli przeglądarka nie będzie posiadać aktualnej wersji, program pozwoli przeprowadzić aktualizację z tego miejsca. Następnie powinniśmy już widzieć tą samą informację, co powyżej.

Zobacz też: Google Chrome skanuje twój komputer. Wyjaśniamy, czy jest się czego bać

ycipk-3prasx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: WP Express: Święto graczy komputerowych w Katowicach:

Czytaj też: Google Chrome może zwolnić. Przeglądarka potrzebuje więcej pamięci, żeby lepiej chronić

ycipk-3prasx

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3prasx

ycipk-3prasx
ycipk-3prasx