Qaqwqwrqw

Porównał urzędnika do SS-Manna. "Zostanie złożone doniesienie do prokuratury"

Przypomnienie dla każdego, kto lubi szarżować w internecie. Jeden z użytkowników portalu Facebook opublikował skandaliczny fotomontaż Głównego Inspektora Sanitarnego. Sprawia trafi do prokuratury, potwierdził w rozmowie z WP Tech rzecznik GIS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny.
Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny. (Youtube.com)
Qaqwqwrqw

"(...)Jak patrzę na gębę tego Mengele, to cofają mi się posiłki sprzed tygodnia. Osobiście zaszczepiłbym tego knura tymi wszystkimi przeterminowanymi szczepionkami..." - tak o Marku Posobkiewiczu, Głównym Inspektorze Sanitarnym, wypowiedział się jeden z użytkowników Facebooka.

Facebook.com
Podziel się

To tylko fragment całego wpisu, w którym padły również zniewagi i antysemickie obelgi. Sprawa odnosi się do afery szczepionkowej, kiedy w wyniku awarii prądu część szczepionek była przechowywana w nieprawidłowych warunkach.

Qaqwqwrqw

Najbardziej szokującym elementem było jednak zdjęcie, którym autor opatrzył swój wpis. Przedstawia ono rzecznika GIS w czapce SS-mana i ze swastyką na klapie. Podpis pod zdjęciem zaś głosi: „Vaccination macht frei”. Na tym etapie, post trudno nazwać krytyką.

O komentarz poprosiliśmy GIS. W odpowiedzi rzecznik instytucji, Jan Bondar, przesłał WP Tech następujące oświadczenie:

"Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz nigdy nie unikał dyskusji z przedstawicielami ruchów antyszczepionkowych. Prawo do krytyki ma jednak swoje granice. Tego typy wpisy noszą znamiona propagowania nazizmu, nienawiści rasowej (antysemityzmu), a przede wszystkim znieważają go jako urzędnika państwowego i Polaka, którego dziadkowie byli żołnierzami Armii Krajowej. Dlatego zostanie w tej sprawie złożone zawiadomienie do prokuratury."

Qaqwqwrqw

Sytuacja powinna być przestrogą dla każdego, kto korzysta z mediów społecznościowych. To, że publikujemy coś online nie jest wolne od konsekwencji w realnym życiu. Zwłaszcza tak obraźliwe próby zdyskredytowania urzędnika państwowego.

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw