Ponad połowa Polaków korzysta z kilku kont pocztowych

Ponad połowa Polaków korzysta z kilku kont pocztowych

06.11.2007 13:00, aktual.: 06.11.2007 14:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

56% przebadanych przez SARE internautów posługuje się trzema lub więcej adresami e-mail, lecz zauważalna jest tendencja do ograniczenia tej liczby- wynika z opublikowanego właśnie raportu dotyczącego wykorzystania poczty elektronicznej w Polsce.

Największa grupa ankietowanych ( 30. ), odpowiedziała, że codziennie otrzymuje od 4-10 emaili dziennie. Zdecydowana większość nie ogranicza się również do jednego sposobu odbierania emaili. Ankietowani najczęściek odbierają pocztę przez program pocztowy ( 70% ), stronę www ( 61% ) lub telefon komórkowy ( 10% ).
Respondenci odpowiadali, że chętnie korzystają z newsletterów. 89. badanych zapisanych jest przynajmniej na jedną listę subskrypcyjną, a 78% ma pozytywną opinię o tej formie komunikacji. Najpopularniejszymi rodzajami newsletterów są dzienniki internetowe i newslettery reklamowe.

Jak wynika z raportu, spośród menedżerów wykorzystujących e-mail marketing w działaniach promocyjnych 89. twierdzi, że przynosi on firmie wymierne korzyści ( głównie większą liczbę kontaktów z klientami oraz wzrost liczby odwiedzin serwisu internetowego ). 64% z nich deklaruje zwiększenie zaangażowania w tę formę komunikacji.
Raport dotyczący sposobu korzystania z poczty elektronicznej przygotowała firma SARE, specjalizująca się w email marketingu. W tegorocznym badaniu 3260 ankietowanych odpowiedziało na 33 pytania dotyczące sposobu postrzegania i wykorzystania tego medium. Większość spośród przebadanych to osoby aktywne zawodowe, głównie pracownicy marketingu i menedżerowie.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)