Polskie wojskowe drony Warmate zainteresowały zagranicę. Zamówienia na setki egzemplarzy

Polskie wojskowe drony Warmate zainteresowały zagranicę. Zamówienia na setki egzemplarzy

Polskie wojskowe drony Warmate zainteresowały zagranicę. Zamówienia na setki egzemplarzy
Źródło zdjęć: © YouTube@WB GROUP
19.10.2019 09:18

Drony armii to nie tylko niemalże normalnych wymiarów statki powietrzne. Tańsze i produkowane na masową skalę są niewielkie platformy rozpoznawczo-uderzeniowe. Ożarowska firma WB Group sprzedaje kolejne sztuki za granicę.

Takie bezzałogowce pełnią dwie role. Mogą być częścią zwiadu, ale też atakować cele (niestety przy tej okazji niszcząc się) jako tzw. amunicja krążąca. Dron może zostać wystrzelony i po misji rozpoznawczej powrócić do operatora, ale też w nagłym przypadku (lub planowo, jeśli taki był cel lotu) uderzyć w wybrany cel w samobójczym ataku detonując ładunek termobaryczny.

Warmate to hit WB Group

Jak podaje radar.rp, drony linii Warmate zostały wykupione w setkach egzemplarzy przez dwa nieujawnione kraje i to przed ostatnimi szlifami projektu. WB Group dostało teraz kolejne znaczne zamówienia, ale ponownie nie ujawnia kim są klienci firmy. Podobno kilku z nich jest zaangażowanych w aktualnie trwający konflikt.

Czy tylko inne państwa mają dostawy dronów Warmate? Nie. Polskie Siły Zbrojne także zostały zaopatrzone w te zdalnie sterowane minisamoloty. Bo armii trafiło już 100 platform i jesteśmy w trakcie szkoleń operatorów przy wsparciu WB Group.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (247)