Polski zespół Power of Vision w światowych finałach Imagine Cup

Polski zespół Power of Vision w światowych finałach Imagine Cup05.06.2014 11:16
Polski zespół Power of Vision w światowych finałach Imagine Cup
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Zespół Power of Vision znalazł się w ścisłym gronie 35 drużyn, które zmierzą się w tegorocznych światowych finałach Imagine Cup 2014. Grupa rzeszowskich studentów, która stworzyła "Face Controller" - rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych - powalczy o najwyższe w historii konkursu nagrody o łącznej wartości 1 miliona dolarów. Wielki finał Imagine Cup 2014 rozpocznie się już 29 lipca w Seattle i potrwa do 2 sierpnia.

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów organizowany przez Microsoft nieprzerwanie od 200. roku. W dotychczasowych 11 edycjach wzięło udział ok. 1,7 miliona studentów, reprezentujących ponad 190 krajów. Polscy reprezentanci niezmiennie od 2005 roku odnoszą sukcesy w kolejnych światowych edycjach tego konkursu. Do tej pory aż 23 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych miejsc, 9 drugich i 7 trzecich.

Podczas finałów 12. edycji uczestników będą oceniać m.in. Satya Nadella, CEO firmy Microsoft, Hadi Partovi współzałożyciel Code.org oraz Erik Martin, dyrektor generalny Reddit. W światowych półfinałach przeprowadzonych online w maju tego roku drużyna Power of Vision stanęła w szranki ze studentami z 76 państw, którzy zaprezentowali 170 projektów. Podczas finałów w Seattle polska reprezentacja w kategorii Projekty Społeczne (World Citizenship) będzie miała do pokonania 12 drużyn, m.in. z Australii, Chin czy Stanów Zjednoczonych.
Rozwiązanie Face Controller, zaproponowane przez zespół Power of Vision z Politechniki Rzeszowskiej, wykorzystuje Kinect for Windows i zostało stworzone z myślą o osobach niepełnosprawnych. Z pomocą aplikacji użytkownik może kontrolować system przy użyciu ruchów głowy i mimiki twarzy. Dodatkowo aplikacja rozpoznaje mowę, dzięki czemu możliwe jest dyktowanie pojedynczych słów, wyrazów lub całych zdań.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)