Polski wynalazek. Przyniesie ulgę milionom osób na świecie

Świat nauki i technologii w polskim wydaniu bywa ciekawy i często zaskakujący, co będziemy udowodniać w cyklu "Spopularyzowani". Doskonałym przykładem jest SmartHeal, inteligentny opatrunek stworzony przez naukowców z Polski, który odpowiada potrzebom współczesnych pacjentów. Jest prosty w obsłudze, tani i nieinwazyjny, a do jego obsługi potrzeba tylko smartfona. Sprawdź wideo z naszej wizyty w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT PW.

Tomasz Raczyński i Dominik Baraniecki to część zespołu stojącego za SmartHeal
Tomasz Raczyński i Dominik Baraniecki to część zespołu stojącego za SmartHeal
Źródło zdjęć: © Materiał WP
Karolina Modzelewska

21.05.2023 | aktual.: 22.05.2023 12:55

W naszym cyklu Spopularyzowani przybliżamy wam najciekawsze rozwiązania ze świata nauki i technologii, tworzone przez polskich naukowców, wynalazców, przedsiębiorstwa... Intrygujące, z potencjałem i gotowe do podboju świata.

SmartHeal - inteligentny opatrunek na miarę XXI wieku

W Polsce powstaje coraz więcej unikalnych rozwiązań, które zasługują na szczególną uwagę. Wybrane będziemy przedstawiać w cyklu "Spopularyzowani". Znajdziecie w nim nowinki ze świata technologii i nauki, mogące w przyszłości podbić nie tylko rynek krajowy, ale też światowy i zmienić życie wielu z nas. W pierwszym odcinku przybliżymy wam SmartHeal - rozwiązanie, które zaskakuje swoją prostotą, a zarazem skutecznością.

To inteligentny opatrunek na miarę potrzeb pacjentów żyjących w XXI wieku, opracowany przez polskich wynalazców. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób można sprawdzić, jak goją się rany przewlekłe — bez konieczności zrywania plastra, a niekiedy nawet bez wizyty u lekarza. Wystarczy do tego telefon z zainstalowaną aplikacją. W jaki sposób działa SmartHeal? Kto za nim stoi? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych znajdziecie poniżej:

Co byście chcieli zobaczyć w kolejnych odcinkach "Spopularyzowanych"? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Karolina Modzelewska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)