Polski pomysł na łatwiejsze podróże. Pomoże sztuczna inteligencja

Polski pomysł na łatwiejsze podróże. Pomoże sztuczna inteligencja

Podróże mogą być trudne w planowaniu
Podróże mogą być trudne w planowaniu
Źródło zdjęć: © Pixabay
14.02.2023 12:46

Planowanie dalekich podróży może być problematyczne, szczególnie dla tych z nas, którzy nie robią tego regularnie. Z pomocą w takiej sytuacji może przyjść sztuczna inteligencja, która pomoże zoptymalizować cały proces.

Dalekie podróże mogą być stresujące. Szczególnie takie, w których pasażerów czekają przesiadki na zagranicznych lotniskach czy dworcach. Co więcej, samodzielne planowanie trasy, a także załatwianie wszelkich formalności w przypadku podróży poza teren Unii Europejskiej może przerastać wiele osób. Jedna z rzeszowskich firm pozwala jednak rozwiązać ten problem.

Getaway to platforma, która pozwala na pełne przygotowanie podróży zgodnie z oczekiwaniami klienta. Nie prezentuje ona gotowych wariantów podróży, zamiast tego opracowuje dokładny plan zgodny z potrzebami w taki sposób, by ten nie musiał się niczym martwić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Podróżując intensywnie zawodowo oraz rozmawiając ze znajomymi, których często wspierałem w organizacji samodzielnych wyjazdów, dostrzegłem, że na rynku turystycznym potrzebne jest narzędzie, które odwróciłoby działanie tej branży w taki sposób, by to już nie klient dostosowywał się do sztywnych pakietów, ale pakiet był tworzony specjalnie dla niego. Zainspirowało mnie to do stworzenia rozwiązania wpisującego się w globalny trend - personalizowanych podróży z pełnym, osobowym i technologicznym wsparciem organizatora - tłumaczy Grzegorz Mikielewicz, twórca Getaway, cytowany przez Rzeczpospolitą.

W konfiguratorze dostępnym na stronie internetowej usługi można dość szczegółowo określić swoje oczekiwania, począwszy od podania miejsca docelowego i czasu wyjazdu, przez wybór właściwego standardu hotelu i dodatkowych udogodnień. Platforma pozwala też określić takie szczegóły jak wynajem samochodu czy ustalenie preferencji dotyczących lotu powrotnego z innego miejsca, niż miejsce docelowe podróży.

- Getaway nie posiada bazy gotowych ofert - dowolny wyjazd jest tworzony na zamówienie i można go w pełni dopasować do własnych oczekiwań, niezależnie czy podróżujemy typowo turystycznie, z dziećmi, grupą znajomych, w parze lub jako singiel - czy też biznesowo - wylicza. Naszą misją jest rozwój platformy w kierunku kompleksowego, zaawansowanego technologicznie narzędzia - dodaje Mikielewicz.

Grzegorz Mikielewicz chwali się kolejnymi źródłami finansowania, które udało mu się pozyskać dla własnej firmy. W ostatnim czasie, na przełomie 2022 i 2023 r. spółce udało się pozyskać ok. miliona złotych, a jesienią 2023 r. liczy na kolejne pieniądze od inwestorów, które pozwolą na osiągnięcie pełnej skalowalności w Polsce lub nawet wyjście na rynki zagraniczne. Pozyskane pieniądze mają też przyspieszyć proces rozwoju platformy.

Już teraz stawia ona na popularną w ostatnim czasie sztuczną inteligencję. Jak tłumaczy Mikielewicz, firma ma zamiar wdrażać kolejne algorytmy SI, które pozwolą na częściowe zastąpienie czynnika ludzkiego w procesie planowania podróży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)