Polski antywirus wydany - legenda mks_vir powraca

Polski antywirus wydany - legenda mks_vir powraca
Źródło zdjęć: © Stuff/materiały prasowe

06.07.2012 11:25, aktual.: 06.07.2012 11:36

Premiera pełnej wersji programu antywirusowego FileMedic Antivirus 2012.

Na polski rynek trafił właśnie FileMedic Antivirus 2012, nowy, polski program antywirusowy, stworzony przez spółkę o tej samej nazwie, powołaną przez Piotra Nowaka i Mateusza Sella. Aplikacja przygotowana została przez międzynarodowy zespół programistów. Można kupić ją na stronie www.filemedic.com w cenie 49 zł.

FileMedic to program antywirusowy, stworzony przez zespół programistów z Europy i Azji, pod nadzorem Mateusza Sella, syna twórcy legendarnego programu mks_vir. Aplikacja dedykowana jest zarówno klientom instytucjonalnym, jak i indywidualnym. W połowie kwietnia wersja testowa została udostępniona internautom. Po uwzględnieniu opinii osób testujących –. w trakcie dwóch miesięcy stale aktywnych wersji było ponad 10 000 - program został usprawniony i wprowadzony do sprzedaży detalicznej. Cena rocznej licencji zabezpieczającej jeden komputer to 49 zł. Pierwszym partnerem sprzedażowym FileMedic jest NetArt.

W ramach pakietu zawarte są następujące funkcje: skaner antywirusowy, monitor antywirusowy oraz kwarantanna. Dodatkowo, program wyróżnia się dwoma autorskimi technologiami: Fuse Box, która przechowuje podejrzane pliki w zaszyfrowanym katalogu oraz Edge Scan, rozpoznającą niesklasyfikowane zagrożenia komputera. FileMedic cechuje intuicyjny interfejs, dzięki czemu z jego obsługą poradzą sobie nawet te osoby, które nie posiadają rozległej wiedzy na temat programów komputerowych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po wielu miesiącach wytężonej pracy stworzyliśmy program, który jest w stanie spełnić oczekiwania wszystkich klientów. Jesteśmy przekonani, iż jakość ochrony oraz łatwość obsługi sprawią, że FileMedic stanie się prawdziwym przebojem na rynku aplikacji antywirusowych –. powiedział Piotr Nowak, prezes FileMedic. Dzięki udostępnieniu wersji beta do testów otrzymaliśmy wiele konstruktywnych komentarzy i opinii, co pozwoliło na jeszcze lepsze dostosowanie programu do potrzeb przyszłych użytkowników, zarówno tych zaawansowanych, jak i tych oczekujących od programu antywirusowego samodzielnego działania – dodaje Piotr Nowak.

W porównaniu z wersją beta program został poprawiony w następujących aspektach:

- Zmieniono interfejs, który jest teraz bardziej intuicyjny i łatwiejszy w obsłudze
- Usunięto powiadomienia, które w ocenie testerów były rozpraszające
- Dodano dodatkowe mechanizmy skanujące, które mają podnieść wykrywalność, również starszych zagrożeń
- Dodano mechanizmy upraszczające zaawansowane wirusy, dzięki czemu program znajduje więcej zagrożeń, nie obciążając dodatkowo komputera
- Przebudowano mechanizm aktualizujący program - zoptymalizowany został ruch pomiędzy serwerami aktualizacji
- Poprawiono stabilność aplikacji
- Poprawiono monitor antywirusowy pod kątem stabilności, zużycia zasobów i możliwości obejścia monitora przez wirusy
- Poprawiono stabilność skanera antywirusowego na różnych plikach

Dzięki współpracy FileMedic z firmami śledzącymi zagrożenia komputerowe, baza wirusów jest stale aktualizowana, aby produkt spełniał najwyższe standardy jakości.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Branża porno mocno zainteresowana okularami Google

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)