Polska: kilkanaście osób zatrzymanych pod zarzutem piractwa

Polska: kilkanaście osób zatrzymanych pod zarzutem piractwa
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

15.05.2012 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilkunastu osobom zostały przedstawione zarzuty w związku z rozpowszechnianiem nielegalnych plików. To efekty działań wydziału chodzieżowskiej policji.

Korzystanie z programów do ściągania muzyki z internetu jest nielegalne w tych przypadkach, kiedy jednocześnie ją udostępniamy Kilkunastu osobom zostały przedstawione zarzuty w związku z rozpowszechnianiem nielegalnych plików. To efekty działań wydziału chodzieżowskiej policji, zajmującego się ściganiem przestępstw gospodarczych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty nielegalnego rozpowszechniania w sieci plików muzycznych. Grozi im za to kara grzywny, a nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę podczas korzystania z sieci. Wielu internautów nie jest świadomych, iż nie wszystkie treści w internecie można kopiować, a za ich rozpowszechnianie grożą wysokie kary.

Polska jest jednym z krajów, któremu udaje się prowadzić skuteczną walkę z piractwem. Na liście sporządzonej przez amerykańską grupę biznesową - International Intellectual Property Alliance, wskazującej państwa, które najgorzej radzą sobie w dziedzinie zapobiegania piractwu, pojawiła się za to Ukraina, oraz –. po raz kolejny – Rosja i Chiny.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Windows 8 za 15 dolarów dla posiadaczy Windows 7"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)