Polka na liście Forbesa "30 Under 30 Europe". Jest specjalistką w walce z hakerami

Polka na liście Forbesa "30 Under 30 Europe". Jest specjalistką w walce z hakerami

Polka na liście Forbesa "30 Under 30 Europe". Jest specjalistką w walce z hakerami
Źródło zdjęć: © Forbes
Bolesław Breczko
22.01.2018 15:44, aktualizacja: 22.01.2018 16:22

Aleksandra Doniec znalazła się wśród najbardziej wpływowych i inspirujących osób poniżej 30 roku życia. Wcześniej na liście Forbesa "30 Under 30" znalazł się m.in. twórca Facebooka, Mark Zuckerberg.

"30 Under 30 Europe" to ekskluzywna lista 30 osób poniżej 30 roku życia, których praca i osiągnięcia są wyjątkową inspiracją. Magazyn Forbes typuje osoby z Europy w kilku kategoriach, jak np. sztuka i kultura, media czy rozrywka. Jedną z kategorii jest też "technologia" - i to właśnie w niej Forbes umieścił Polkę Aleksandrę Doniec.

Aleksandra Doniec, 29-latka z Warszawy, jest jedną z najaktywniejszych i najlepiej znanych europejskich analityków malware'u, czyli komputerowych wirusów. Występująca pod pseudonimem "Hasherezade" Polka wspiera swoimi ekspertyzami m.in. zespół Malwarebytes. Jej praca przyczyniła się do zrozumienia sposobu działania ransomware'u NotPetya, który zaatakował tysiące firm na całym świecie, paraliżując ich pracę. Polka przyznała na twitterze, że wyróżnienie przez Forbesa jest dla niej ogromnym zaszczytem.

To nie pierwszy raz, gdy Forbes docenia Polaków. W zeszłym roku aż szóstka znalazła się na "30 Under 30" w kilku kategoriach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)