Polacy znów triumfują - medal dla naszego oprogramowania

Polacy znów triumfują - medal dla naszego oprogramowania

Polacy znów triumfują - medal dla naszego oprogramowania
18.11.2008 10:45, aktualizacja: 18.11.2008 10:56

W dniach od 13 do 15 listopada 2008 w Brukseli, stolicy Unii Europejskiej po raz 57 odbyły się targi nowoczesnych technologii i badań BRUSSELS INNOVA 2008. W przeprowadzonym wśród wystawców konkursie innowacji Eureka! region województwa pomorskiego reprezentował syntezator mowy IVONA - produkt firmy IVO Software. IVONA cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających i wystawców, zdobywając również uznanie jury, które przyznało IVONIE brązowy medal.

„Na targach prezentowaliśmy innowacje, które wkrótce zostaną wprowadzone do IVONY. Cieszymy się, że zostały one tak wysoko ocenione wśród innych wynalazków wprowadzanych w urządzeniach codziennego użytku”. – mówi Łukasz Osowski, Prezes Zarządu IVO Software.

Obraz
© (fot. Donata Strycharczyk)

IVONA mówi już trzema językami: po polsku, angielsku i rumuńsku. Głosy IVONY –. Ewa, Jacek, Jennifer, Eric i Carmen – są coraz powszechniej stosowane, rewolucjonizując rynek syntezatorów mowy ze względu na niemożliwą do odróżnienia od głosu ludzkiego jakość ich brzmienia.

Podczas wystawy prezentowano ponad 500 wynalazków z 30 krajów. IVONA była prezentowana pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej oraz Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)