Polacy przestrzegają izolacji. W święta zostali w domu

Polacy przestrzegają izolacji. W święta zostali w domu

Polacy przestrzegają izolacji. W święta zostali w domu
Źródło zdjęć: © PAP | PAP/Artur Reszko
Bolesław Breczko
17.04.2020 16:35, aktualizacja: 17.04.2020 18:37

Święta wielkanocne Polacy w dużej części spędzili w domu. Istniała obawa, że nie będą przestrzegać zaleceń izolacji społecznej i zechcą święta spędzić z rodziną. Dane ze smartfonów pokazują, że powstrzymali się przed tym.

W Wielkanoc 2020 36 proc. Polaków nie ruszyło się w ogóle w domu, to 23 proc. więcej niż w poprzednim roku - tak wynika z danych firmy Justtag, która monitoruje zachowania Polaków na podstawie lokalizacji ich smartfonów. Justtag monitoruje w ten sposób ok. 2,5 miliona użytkowników w Polsce poprzez zainstalowane na smartfonach aplikacje.

Oto wizualizacja pokazująca, jak poruszaliśmy się w zeszłym roku w Wielkanoc i w tym:

Z badania Justtag przeprowadzonego na 1 milionie użytkowników wynika, że w tym roku zdecydowanie mniej osób wybrało się do dalekiej rodziny w okresie świat wielkanocnych. Oprócz 36 proc. które nie ruszyło się z domu w ogóle, 35 proc. oddaliło się od niego nie dalej niż 1 kilometr. Natomiast na dalsze przejażdżki, powyżej 100 km, zdecydowało się jedynie 3 proc.

Obraz
© Justtag

Wartości danych pozyskanych przez firmę rozkładają się prawie dokładnie odwrotnie pomiędzy latami 2019 i 2020. W "normalnych" czasach zdecydowana większość Polaków, bo ponad 50 proc. wyjechała do rodziny oddalonej o 100 i więcej kilometrów. Pokazuje to, że wzięliśmy sobie do serca obowiązek społecznej izolacji i nawet w tak ważnym okresie jak święta wielkanocne ograniczamy swoje kontakty. Potwierdzają to także dane, które opublikował Apple.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)