Polacy przestrzegają izolacji. W święta zostali w domu

Polacy przestrzegają izolacji. W święta zostali w domu17.04.2020 16:35
Polacy przestrzegają izolacji. W święta zostali w domu
Źródło zdjęć: © PAP | PAP/Artur Reszko

Święta wielkanocne Polacy w dużej części spędzili w domu. Istniała obawa, że nie będą przestrzegać zaleceń izolacji społecznej i zechcą święta spędzić z rodziną. Dane ze smartfonów pokazują, że powstrzymali się przed tym.

W Wielkanoc 2020 36 proc. Polaków nie ruszyło się w ogóle w domu, to 23 proc. więcej niż w poprzednim roku - tak wynika z danych firmy Justtag, która monitoruje zachowania Polaków na podstawie lokalizacji ich smartfonów. Justtag monitoruje w ten sposób ok. 2,5 miliona użytkowników w Polsce poprzez zainstalowane na smartfonach aplikacje.

Oto wizualizacja pokazująca, jak poruszaliśmy się w zeszłym roku w Wielkanoc i w tym:

Z badania Justtag przeprowadzonego na 1 milionie użytkowników wynika, że w tym roku zdecydowanie mniej osób wybrało się do dalekiej rodziny w okresie świat wielkanocnych. Oprócz 36 proc. które nie ruszyło się z domu w ogóle, 35 proc. oddaliło się od niego nie dalej niż 1 kilometr. Natomiast na dalsze przejażdżki, powyżej 100 km, zdecydowało się jedynie 3 proc.

297983282661324703
Źródło zdjęć: © Justtag

Wartości danych pozyskanych przez firmę rozkładają się prawie dokładnie odwrotnie pomiędzy latami 2019 i 2020. W "normalnych" czasach zdecydowana większość Polaków, bo ponad 50 proc. wyjechała do rodziny oddalonej o 100 i więcej kilometrów. Pokazuje to, że wzięliśmy sobie do serca obowiązek społecznej izolacji i nawet w tak ważnym okresie jak święta wielkanocne ograniczamy swoje kontakty. Potwierdzają to także dane, które opublikował Apple.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)