Polacy na podium Imagine Cup 2012

Polacy na podium Imagine Cup 2012

Polacy na podium Imagine Cup 2012
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.07.2012 12:21, aktualizacja: 10.07.2012 14:19

Polskie drużyny znalazły się w ścisłej czołówce w dwóch konkurencjach Imagine Cup 2012. Zespół The Stack z Gdańska zdobył drugie miejsce w kategorii Windows Phone Challange. Flexify z Poznania zajął trzecie miejsce w kategorii - rozgrywanej po raz pierwszy w ramach konkursu - Kinect Fun Labs Challange.

Zakończyła się ceremonia wręczania nagród Imagine Cup 2012. konkursu technologicznego organizowanego przez Microsoft. Podczas uroczystej gali w Sydney The Stack z Gdańska – jednoosobowy zespół w osobie Krola Stosika powiewał polską flagą na scenie odbierając nagrodę za drugie miejsce za projekt adresowany do osób z upośledzeniem wzroku - ZZ Braille Reader. Głównym zadaniem aplikacji na Windows Phone jest umożliwienie osobom niedowidzącym czytania eBooków, artykułów i notatek, ale może być także używana do nauki alfabetu Braille’a. Polak pokonał drużynę Aaltovation z Finlandii, zaś pierwsze miejsce w tej kategorii przypadło zespołowi Vivid z Egiptu.

Kolejną kategorią, w której Polacy zostali nagrodzeni była Kinect Fun Labs Challenge rozgrywana w tym roku po raz pierwszy. Drużyna w składzie - Marek Banaszak, Piotr Kowalczyk, Adam Kuczyński, Michał Kulikowski, Tomasz Malesza, została wysoko oceniona za projekt Reh the Dragon, który wykorzystuje technologię Kinect do rehabilitacji dzieci poprzez interaktywną grę z sympatycznym smokiem. W tej kategorii zwyciężył zespół z Brazylii, zaś drugie miejsce zajęli studenci ze Stanów Zjednoczonych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)