ycipk-4n97s3

Pokojowa Nagroda Nobla 2019. Otrzymał ją Abiy Ahmed Ali, premier Etiopii

Pokojowa Nagroda Nobla 2019 została przyznana premierowi Abiy Ahmed'owi Ali z Etiopii. Wśród nominowanych byli również Jerzy Owsiak, Papież Franciszek i Greta Thunberg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Laureat Pokojowej Nagrody Nobla - Premier Etiopii Abiy Ahmed Ali
Laureat Pokojowej Nagrody Nobla - Premier Etiopii Abiy Ahmed Ali (Getty Images, Fot: NurPhoto / Contributor)
ycipk-4n97s3

Prestiżowe wyróżnienie powędrowało do Abiy Ahmed'a Ali'ego. Etiopski premier został nagrodzony za pracę na rzecz pojednania, solidarności i sprawiedliwości społecznej. Nagroda ma również na celu wyróżnienie wszystkich interesariuszy pracujących na rzecz pokoju i pojednania w Etiopii oraz w regionach Afryki Wschodniej i Północno-Wschodniej.

Abiy Ahmed Ali zainicjował ważne reformy, które dają wielu obywatelom nadzieję na lepsze życie i lepszą przyszłość. Norweski Komitet Nobla uważa, że wysiłki Abiy Ahmeda zasługują na uznanie i wymagają zachęty.

Do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 nominowana była również Greta Thunberg - 16-letnia aktywistka klimatyczna ze Szwecji. Zasłynęła za sprawą swojego zaangażowania w walkę ze zmianami klimatycznymi. Thunberg już wcześniej wygrała alternatywną nagrodę Nobla za aktywizm ekologiczny - "Right Livelihood Award".

ycipk-4n97s3

Wśród nominowanych był również Polak – Jerzy Owsiak, związany z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomysłodawca Przystanku Woodstock oraz organizowanego corocznie Finału WOŚP.

Źródło: The Nobel Prize

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4n97s3

ycipk-4n97s3
ycipk-4n97s3