Pogoda w Polsce. Przymrozki i opady śniegu. IMGW wydaje ostrzeżenia dla całego kraju

Pogoda w Polsce. Przymrozki i opady śniegu. IMGW wydaje ostrzeżenia dla całego kraju

Pogoda w Polsce. Przymrozki i opady śniegu. IMGW wydaje ostrzeżenia dla całego kraju
Źródło zdjęć: © windy.com
23.03.2020 10:08

Pogoda w Polsce przez najbliższe dni minie pod znakiem niskich temperatur. W związku z przymrozkami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia. Ostrzeżenia obowiązują na terenie całego kraju. W niektórych rejonach spadnie również śnieg.

Słoneczna pogoda w Polsce nie idzie w parze z wysokimi temperaturami. Choć w poniedziałek 23 marca możemy cieszyć się niemal bezchmurnym niebem, to w przypadku konieczności wyjścia z domu powinniśmy zaopatrzyć się w zimowe kurtki. Termometry pokażą dziś od 1 st. C. (Podkarpacie) do maksymalnie 6 stopni Celsjusza w województwie zachodnio-pomorskim.

W nocy temperatury spadną poniżej zera. W centrum kraju termometry wskażą nawet 5 stopni na minusie. W związku z przymrozkami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia. Ostrzeżenia dotyczą wszystkich województw i obowiązują do czwartku 26 marca. Wtedy to synoptycy przewidują wzrost temperatur.

IMGW przewiduje również opady śniegu w południowych powiatach należących do województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Meteorolodzy prognozują, że w nocy może spaść tam nawet do 10 centymetrów śniegu.

Dziś wiatr będzie słaby szczególnie w północnej części kraju. Mocniej powieje w południowych i wschodnich rejonach Polski. Najsilniejszych porywów powinniśmy spodziewać się w górach.

Alert pierwszego stopnia

Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia oznaczają, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - czytamy na stronie Instytutu.

IMGW w związku z alarmującą sytuacją zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów pogodowych.

Najświeższe informacje o pogodzie można śledzić na bieżąco za pośrednictwem strony Pogoda WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)