Pogoda na weekend. IMGW wydaje ostrzeżenie dla całego kraju

Pogoda na weekend. IMGW wydaje ostrzeżenie dla całego kraju
Źródło zdjęć: © zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

20.03.2020 07:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pogoda w najbliższych dniach się pogroszy. IMGW ostrzega, by pozostać w domu nie tylko ze względu na zalecenia dotyczące koronawirusa, ale również w związku z możliwością wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych.

Ostatni dzień zimy, 20 marca zapowiada się pochmurnie i deszczowo. Możliwe, że pojawi się również śnieg, a rano widoczność będzie ograniczona przez mgłę. Temperatury w ciągu dnia będą utrzymywać się poniżej 10 stopni Celsjusza Jedynie w centrum Polski nieco cieplej - do 16 stopni Celsjusza.

Na północy i północnym wschodzie kraju należy spodziewać się wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych. IMGW wydało alert 1. stopnia dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Alert może zostać rozszerzony w ciągu dnia również na województwa: zachodniopomorskie, mazowieckie i lubelskie. Należy przygotować się na przymrozki, które "mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Pogoda na weekend

IMGW ostrzega, że pierwszy dzień wiosny jak i reszta weekendu nie zapowiadają się lepiej. Prognozuje się pogorszenie warunków meteorologicznych, a alertem 1. stopnia może zostać objęta cała Polska, zarówno w sobotę, jak i niedzielę.

Należy spodziewać się przymrozków i intensywnych opadów śniegu, zwłaszcza na południu kraju. Do tego Instytut ostrzega, że na drogi mogą być oblodzone, co stwarza niebezpieczne warunki dla podróżujących samochodami.

Obraz
© imgw

Niekorzystne warunki biometeorologiczne

Taka pogoda będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. Osoby wrażliwe odczują pogorszenie nastroju, do których może dojść jeszcze ból głowy, mięśni i ogólne złe samopoczucie.

- W czasie przechodzenia frontu atmosferycznego, meteoropaci mogą odczuwać wzmożone bóle. W równoleżnikowym pasie środkowej Polski, z uwagi na wzrost wagowej zawartości tlenu w powietrzu atmosferycznym w ciągu dnia, wiele osób może mieć trudności z koncentracją uwagi - czytamy na stronie IMGW.

Zachęcamy do śledzenie aktualnej prognozy pogody na Pogoda WP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także