Trwa ładowanie...
d1m3tde

Pogoda na weekend. IMGW ostrzega przed zbliżającymi się burzami

Piątek 22 maja zapowiada się pogodnie, ale IMGW ostrzega, że w weekend należy spodziewać się ochłodzenia i mogą wystąpić burze. Sprawdź aktualną prognozę pogody i zobacz, w których regionach obowiązuje alert.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mapa burz nad Polską. Prognoza na 23 maja
Mapa burz nad Polską. Prognoza na 23 maja (Windy.com)
d1m3tde

Piątek 22 maja będzie dość pogodny, jedynie na zachodzie kraju zachmurzenie będzie wzrastać. Z kolei na wschodzie przejściowym chmurom będą towarzyszyć też słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 12°C na wschodzie i miejscami nad samym morzem do 20°C na zachodzie. Dzisiaj raczej bezwietrznie. Silne wichury wystąpią jedynie wysoko w górach.

d1m3tde

Pogoda na weekend

Sobota i niedziela zapowiadają się z kolei pochmurnie, ale wystąpią lokalne przejaśnienia. IMGW ostrzega jednak przed burzami, które mogą przejść przez Polskę. Zaleca się śledzenie aktualnych komunikatów burzowych.

Temperatura stabilna: w sobotę od 13°C do 17°C, tylko na krańcach wschodnich od 17°C do 20°C, a nad samym morzem ok. 12°C. W niedzielę podobnie - od 13°C do 18°C, nad morzem ok. 12°C.

Ogólnie bezwietrznie, ale w czasie burz należy spodziewać się porywistych wichur, które mogą osiągnąć prędkość do 60 km/h. W poniedziałek pogoda powinna się ponownie poprawić.

Alert pogodowy 1. stopnia

W godzinach porannych zarówno w piątek 22 maja, jak i w kolejne dni weekendu należy spodziewać się lokalnych przymrozków. W piątek ostrzeżenie meteorologiczne obejmie woj. podlaskie oraz warmińsko-mazurskie. W sobotę najniższych temperatur należy spodziewać się na południu kraju.

d1m3tde

Dodatkowo IMGW wydało komunikat ostrzegawczy na 23 i 24 maja dotyczący burz. Gwałtowne ulewy i wyładowania atmosferyczne pojawią się na północnym-zachodzie kraju i będą przemieszczać się w pobliże centrum.

Zobacz też: NASA: Pierwsze takie zdjęcia księżyca Jowisza

Ocena warunków biometeorologicznych

- W dzień w Polsce dominować będą korzystne warunki biometeorologiczne kształtowane przez wyż - czytamy na stronie IMGW. - Stabilna pogoda (...) będzie przyczyniać się do poprawy nastroju i sprawności psychofizycznej u wielu osób.

d1m3tde

Chociaż korzystne warunki biometeorologiczne będą stopniowo słabnąć to utrzymają się do końca dnia. IMGW poleca wykorzystać dobrą pogodę i zaplanować aktywność na świeżym powietrzu. Duże nasłonecznienie w godzinach około-południowych będzie sprzyjać wytwarzaniu witaminy D3 w skórze człowieka. Planując wyjście z domu pamiętajcie także o zaleceniach służb epidemiologicznych.

Więcej na temat koronawirusa i sytuacji w Polsce dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

d1m3tde

Podziel się opinią

Share

d1m3tde

d1m3tde
Więcej tematów