Trwa ładowanie...
d36clp2

Gdzie jest burza? Sprawdź aktualne komunikaty IMGW online

Sezon burzowy rozpoczął się w pełni, o czym świadczą ulewy, które zaskoczyły wiele osób w ostatnich dniach. Śledzenie komunikatów pogodowych online to sposób, by zapobiec niebezpiecznym sytuacjom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Monitor burz online pozwala sprawdzić, gdzie jest burza
Monitor burz online pozwala sprawdzić, gdzie jest burza (Getty Images)
d36clp2

Zgodnie z ostatnimi prognozami pogody, burz możemy spodziewać się najwcześniej w weekend (22-24 maja). Jednak nawałnice i gwałtowne ulewy potrafią zaskoczyć, co może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji, zwłaszcza jeśli przebywamy w czasie burzy na zewnątrz. Aby uniknąć tych sytuacji, warto być na bieżąco z komunikatami pogodowymi.

IMGW ostrzega przed burzami

Dla wielu z nas aktualne ostrzeżenia o burzach najłatwiej będzie śledzić w mediach społecznościowych. IMGW na profilu Burza-Alert, przedstawia najnowsze informacje dotyczące nadchodzących burz.

d36clp2

Dzięki temu łatwo można śledzić, czy burza pojawi się w najbliższym czasie w naszej okolicy. Jak sytuacja prezentuje się dzisiaj (21 maja)? IMGW uspokaja, że "okres ze stabilniejszą, choć raczej chłodną pogodą, potrwa co najmniej do końca tygodnia".

Burz możemy się jednak spodziewać w piątek lub w sobotę. Poza tym miejscami mogą wystąpić deszcze. IMGW ostrzegało również, że w dużej części Polski można spodziewać się, że biotopia pogody negatywnie wpłynie na samopoczucie.

Mapa burz online

Mapa burz online to kolejne dobre narzędzie do śledzenia, gdzie jest burza. Satelitarne mapy pokazują zachmurzenie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu często bywają dokładniejsze niż komunikaty podawane w mediach społecznościowych.

d36clp2

Gdzie jest burza możecie śledzić na stronach:

  • windy.com
  • burze.dzis.net
  • pl.blitzortung.org
  • skyradar.pl

Wiele map pokazuje nie tylko, gdzie jest (lub będzie) burza. Np. na Windy.com możemy sprawdzić najbliższą prognozę pogody, śledzić zachmurzenie, opady śniegu, temperaturę, ciśnienie atmosferyczne i wiele więcej.

Zobacz też: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Aplikacje do śledzenia pogody

Dobrym pomysłem, by być na bieżąco z prognozą pogody jest pobranie aplikacji pogodowej na swój smartfon. Oto kilka naszych propozycji:

d36clp2

Podziel się opinią

Share

d36clp2

d36clp2
Więcej tematów