Pogoda na dziś. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na północy Polski

Pogoda na dziś. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na północy Polski

Pogoda na dziś. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na północy Polski
Źródło zdjęć: © imgw
21.01.2020 09:06, aktualizacja: 21.01.2020 10:15

Pogoda we wtorek 21 stycznia nie będzie łaskawa dla mieszkańców północnej części kraju, gdzie silny wiatr dominować będzie przez większą część dnia. W związku z zagrożeniami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla ośmiu powiatów.

Wtorek 21 stycznia rozpoczął się chłodno i mgliście. Największe problemy z widocznością na drogach mieli kierowcy podróżujący na południu Polski. To właśnie tam należy spodziewać się dziś największych rozpogodzeń. Z kolei mieszkańcy północnych rejonów kraju muszą przygotować się na spore zachmurzenie i możliwe przelotne opady deszczu.

Nie chmury i deszcz, a silny wiatr będzie dziś jednak największym zmartwieniem dla mieszkańców województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla ośmiu powiatów. Alerty obowiązują w powiatach: słupskim, lęborskim, wejherowskim, puckim, nowodworskim, a także w Gdyni, Gdańsku i Sopocie. Obowiązywać będą od wtorku od godziny 8:30 i wygasną w środę o godzinie 6:00. Wiatr w tych rejonach może rozpędzić się nawet do 80 kilometrów na godzinę. W pozostałej części kraju prędkość wiatru oscylować będzie pomiędzy 30 km/h a 55 km/h. IMGW zaleca ostrożność i śledzenie informacji pogodowych.

Najcieplejszy dzień czeka dziś mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Termometry w Szczecinie pokażą dziś 6 stopni Celsjusza. Najchłodniej na Dolnym Śląsku i województwie opolskim, tam maksymalna temperatura wyniesie 3 stopnie Celsjusza. W pozostałych rejonach kraju od 4 do 6 st. C.

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami

W środę synoptycy spodziewają się marznących opadów na terenie Opolszczyzny i Dolnego Śląska. W związku z zagrożeniami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać alerty pierwszego stopnia dla tych regionów.

Aktualne informacje pogodowe możecie na bieżąco śledzić w serwisie Pogoda WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)