Pogoda na 7 maja. IMGW wydaje ostrzeżenie dla dużej części kraju

Pogoda na 7 maja. IMGW wydaje ostrzeżenie dla dużej części kraju

Pogoda na 7 maja. IMGW wydaje ostrzeżenie dla dużej części kraju
Źródło zdjęć: © IMGW
07.05.2020 08:25, aktualizacja: 07.05.2020 11:17

Czeka nas kolejny pochmurny dzień. Deszczom będzie towarzyszyć porywisty wiatr, a niekorzystne warunki biometeorologiczne obejmą cały kraj. Dodatkowo IMGW ostrzega, że w porannych godzinach obowiązuje alert 1. stopnia w dużej części Polski.

IMGW ostrzega przed groźnymi przymrozkami, które mogą zagrozić zwłaszcza na drogach. Alert 1. stopnia będzie obowiązywał w godzinach porannych w województwach:

  • dolnośląskim
  • małopolskim
  • łódzkim
  • mazowieckim
  • lubelskim
  • warmińsko-mazurskim
  • podlaskim.

W ciągu dnia pogoda się poprawi, ale wciąż należy spodziewać się dużego zachmurzenia oraz przelotnych opadów deszczu. Wysoko w górach pojawi się również śnieg. Temperatura będzie wahać się od 13°C do 17°C. Na południu Polski nieco chłodniej od 11°C do 13°C, a w górach - do 4°C.

Cały dzień towarzyszyć nam będą silne wiatry. W niektórych regionach porywiste wichury będą osiągać prędkość nawet 70 km/h. Wieczorem i w nocy wiatr nieco osłabnie, ale niskie temperatury przyniosą najprawdopodobniej kolejne przymrozki. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać od 1010 do 1020 hPa.

Ocena warunków biometeorologicznych

Cały czas będą utrzymywać się niekorzystne warunki biometeorologiczne w całym kraju, co osoby wrażliwe będą mogły mocno odczuć. Odczuwalna temperatura będzie znacznie niższa niż wskazywana przez termometry.

Porywisty wiatr niekorzystnie wpłynie na jakość snu i mogą wystąpić problemy z zasypianiem. W ciągu dnia porywisty wiatr oraz mały dostęp do bezpośredniego promieniowania słonecznego niekorzystnie wpłynie na ogólne samopoczucie. U osób wrażliwych może powodować dolegliwości bólowe oraz drażliwość.

- Z uwagi na uciążliwe warunki termiczne (szczególnie rano) i porywisty wiatr, należy pamiętać o stosowaniu odzieży o zwiększonej termoizolacyjności i wiatroszczelności - zaznacza IMGW. Przypominamy również o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Więcej na temat sytuacji epidemiologicznej w kraju dowiesz się z zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)