Pogoda na 7 maja. IMGW wydaje ostrzeżenie dla dużej części kraju

Pogoda na 7 maja. IMGW wydaje ostrzeżenie dla dużej części kraju07.05.2020 08:25
Pogoda na 7 maja. IMGW wydaje ostrzeżenie dla dużej części kraju
Źródło zdjęć: © IMGW

Czeka nas kolejny pochmurny dzień. Deszczom będzie towarzyszyć porywisty wiatr, a niekorzystne warunki biometeorologiczne obejmą cały kraj. Dodatkowo IMGW ostrzega, że w porannych godzinach obowiązuje alert 1. stopnia w dużej części Polski.

IMGW ostrzega przed groźnymi przymrozkami, które mogą zagrozić zwłaszcza na drogach. Alert 1. stopnia będzie obowiązywał w godzinach porannych w województwach:

  • dolnośląskim
  • małopolskim
  • łódzkim
  • mazowieckim
  • lubelskim
  • warmińsko-mazurskim
  • podlaskim.

W ciągu dnia pogoda się poprawi, ale wciąż należy spodziewać się dużego zachmurzenia oraz przelotnych opadów deszczu. Wysoko w górach pojawi się również śnieg. Temperatura będzie wahać się od 13°C do 17°C. Na południu Polski nieco chłodniej od 11°C do 13°C, a w górach - do 4°C.

Cały dzień towarzyszyć nam będą silne wiatry. W niektórych regionach porywiste wichury będą osiągać prędkość nawet 70 km/h. Wieczorem i w nocy wiatr nieco osłabnie, ale niskie temperatury przyniosą najprawdopodobniej kolejne przymrozki. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać od 1010 do 1020 hPa.

Zobacz też: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Ocena warunków biometeorologicznych

Cały czas będą utrzymywać się niekorzystne warunki biometeorologiczne w całym kraju, co osoby wrażliwe będą mogły mocno odczuć. Odczuwalna temperatura będzie znacznie niższa niż wskazywana przez termometry.

Porywisty wiatr niekorzystnie wpłynie na jakość snu i mogą wystąpić problemy z zasypianiem. W ciągu dnia porywisty wiatr oraz mały dostęp do bezpośredniego promieniowania słonecznego niekorzystnie wpłynie na ogólne samopoczucie. U osób wrażliwych może powodować dolegliwości bólowe oraz drażliwość.

- Z uwagi na uciążliwe warunki termiczne (szczególnie rano) i porywisty wiatr, należy pamiętać o stosowaniu odzieży o zwiększonej termoizolacyjności i wiatroszczelności - zaznacza IMGW. Przypominamy również o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Więcej na temat sytuacji epidemiologicznej w kraju dowiesz się z zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)