Pogoda na 4 maja. IMGW ostrzega przed burzami. Nastąpi też poprawa warunków

Pogoda na 4 maja. IMGW ostrzega przed burzami. Nastąpi też poprawa warunków

Pogoda na 4 maja. IMGW ostrzega przed burzami. Nastąpi też poprawa warunków
Źródło zdjęć: © Windy.com
04.05.2020 08:07, aktualizacja: 05.05.2020 07:53

IMGW ostrzega, że dziś, 4 maja oraz w najbliższych dniach możemy spodziewać się deszczu i przelotnych burz. Z drugiej strony jednak, warunki biometeorologiczne się poprawią, co wpłynie pozytywnie na samopoczucie.

Zobacz też: Aktualna prognoza pogody na 5 maja. Pogoda zmienia się

Poniedziałek, 4 maja termometry pokażą od 13°C do 18°C. Chłodniej będzie nad morzem i w Karpatach - od 10°C do 12°C. Wiatr w większości kraju będzie słaby, chociaż w czasie burz może osiągnąć prędkość do 60 km/h.

IMGW zwraca uwagę, że dzisiejszy dzień będzie deszczowy. W większości kraju należy spodziewać się przelotnych opadów, a miejscami mogą pojawić się burze. "Lokalnie burzom mogą towarzyszyć opady deszczu do 15-20 mm, porywy wiatru do 65-70 km/h oraz opady drobnego gradu", czytamy na stronie Instytutu.

Na szczęście opady będą przelotne i krótkotrwałe, ale podobna pogoda utrzyma się przez najbliższe dni. To dobra wiadomość, biorąc pod uwagę duże zagrożenie pożarowe oraz suszą w naszym kraju. Mimo deszczowej aury, możemy spodziewać się poprawy warunków biometeorologicznych.

Korzystne warunki biometeorologiczne

W weekend niekorzystne warunki biometeorologiczne mogły mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie, ale w najbliższych dniach się to zmieni. Już dzisiaj w przeważającej części Polski zauważymy korzystny wpływ pogody.

Nastąpi ocieplenie w porównaniu do wcześniejszej doby, chociaż rano i wieczorem odczuwana temperatura będzie znacznie niższa niż będą wskazywały termometry. W związku z tym IMGW poleca stosowanie się do zaleceń klasy "-2" obciążenia termicznego:

  • odpowiednią ochronę skóry twarzy (użycie kremu),
  • zabezpieczenie kończyn przed wychłodzeniem,
  • zwiększenie aktywności fizycznej w razie dłuższego pobytu na zewnątrz.

Biotopia jednak poprawi się w ciągu dnia, a ponieważ deszcze będą występować jedynie przelotnie - pojawią się też okazje do spacerów i rekreacji na terenie otwartym. Mimo to przypominamy o stosowaniu się do zaleceń dotyczących bezpieczeństwa w trakcie epidemii koronawirusa w Polsce, w tym zasłanianiu ust i nosa w miejscach publicznych oraz unikania skupisk ludzi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)