Pogoda na 28 lipca. IMGW ostrzega: wystąpią gwałtowne burze i niebezpieczne wichury

Pogoda na 28 lipca. IMGW ostrzega: wystąpią gwałtowne burze i niebezpieczne wichury

Pogoda na 28 lipca. IMGW ostrzega: wystąpią gwałtowne burze i niebezpieczne wichury
Źródło zdjęć: © Ventusky.com
28.07.2020 07:58, aktualizacja: 28.07.2020 08:48

Gdzie jest burza? IMGW wydaje "żółte" ostrzeżenie dla dużej części kraju, alarmując o możliwym wystąpieniu burz i gradobicia. Niebezpiecznej pogodzie będą towarzyszyć również niekorzystne warunki biometeorologiczne.

Kolejny dzień zapowiada się burzowo, jednak dzisiaj IMGW ostrzega, że niebezpieczna pogoda może objąć cały zachód. W ciągu dnia na terenie Polski zachmurzenie będzie wzrastać, co może przynieść opady deszczu i gradu. Burzom będzie też towarzyszyć silny wiatr - do 85 km/h.

- Dziś największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz będzie na obszarze od wschodniego Pomorza po Opolszczyznę (...) Z burzami związane będą opady deszcz do 20 mm, lokalnie 30 mm, porywy wiatru do 80-85 km/h oraz grad. - czytamy w komunikacie IMGW udostępnionym na Facebooku.

Temperatura maksymalna od 24°C nad morzem, około 30°C w centrum, do 33°C na południowym zachodzie. Taka pogoda utrzyma się jeszcze przez najbliższe dni, a jutro niebezpieczne burze i grad mogą wystąpić na terenie całej Polski. 31 lipca pogoda powinna się zacząć poprawiać.

Niekorzystne warunki biometeorologiczne

Obraz
© IMGW

- Na przeważającym obszarze Polski początkowo obojętna lub korzystna biotropia pogody w ciągu dnia pogorszy się do niekorzystnej - podaje IMGW. Ostrzega, że od godzin okołopołudniowych będziemy odczuwać uciążliwe dla organizmu gorąco i duchotę. Pogoda wpłynie niekorzystnie również na nocny wypoczynek.

- Spadek ciśnienia atmosferycznego i utrzymująca się duchota będą wpływać osłabiająco na organizm człowieka, zwłaszcza na południu. U wielu osób oczekiwane jest pogorszenie kondycji psychofizycznej z objawami senności, znużenia, wydłużenia czasu reakcji i obniżenia efektywności pracy umysłowej - dodaje IMGW.

W związku z niekorzystną aurą zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, a jeśli już planujemy trening to najlepiej zrobić go w godzinach porannych. Kiedy temperatura wzrośnie, należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. W środkowej i zachodniej części kraju zalecamy ze szczególną uwagą śledzić komunikaty pogodowe oraz radar burz, by nie dać się zaskoczyć przez niebezpieczną pogodę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)