Trwa ładowanie...
d2b0m84

Pogoda na 27 maja. IMGW informuje o chwilowej poprawie

Środa 27 maja zapowiada się pochmurnie, jednak IMGW zapewnia, że większość burz mamy już za sobą - przynajmniej na razie. Temperatura pójdzie w górę, a warunki biometeorologiczne zmienią się na pozytywne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biometeorologiczna ocena pogody prognozowanej na 27.05.2020
Biometeorologiczna ocena pogody prognozowanej na 27.05.2020 (IMGW)
d2b0m84

W ciągu dnia 27 maja należy spodziewać się zachmurzenia nad całą Polską. Jednak intensywne opady i przelotne burze wystąpią jedynie na południu kraju. Na wschodzie mogą wystąpić przelotne deszcze, ale suma opadów w kraju nie przekroczy 20 mm.

W ciągu dnia temperatura wzrośnie względem poprzedniego dnia - maksymalnie do 21°C. Chłodniej będzie nad morzem i w dolinach karpackich: od 15°C od 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany przez większość czasu, jednak w trakcie burz może wzmóc się do 70 km/h.

d2b0m84

Wraz z napływem ciepłego powietrza ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć. Po południu jednak zacznie spadać wraz z przemieszczaniem się wyżu znad Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Wieczorem i w nocy należy spodziewać się burz. W najbliższych dniach temperatur zacznie ponownie spadać i mogą wystąpić częstsze deszcze. Zaleca się śledzenie aktualnych komunikatów burzowych.

Zobacz też: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Warunki biometeorologiczne

Niekorzystne warunki biometeorologiczne utrzymają się jedynie na południowym wschodzie kraju. W pozostałych regionach przeważać będzie obojętnie lub korzystnie wpływać na organizm.

d2b0m84

Rano i wieczorem temperatura odczuwalna będzie niższa niż pokazywać będą termometry, ale w ciągu dnia odczucie termiczne zmieni się na komfortowe. Stabilna wyżowa pogoda będzie sprzyjać wypoczynkowi przez cały dzień.

Sytuacja zmieni się jednak wieczorem - wraz z napływem niżu, warunki biometeorologiczne osłabną do obojętnych. Spadek ciśnienia może powodować pojawienie się senności u osób skłonnych do meteopatii.

d2b0m84

Podziel się opinią

Share
d2b0m84
d2b0m84
Więcej tematów