Trwa ładowanie...
d1zpojm

Pogoda na 26 maja. IMGW ostrzega, gdzie jest burza. Sprawdź aktualne alerty

Sezon burzowy rozpoczął się w pełni i przez najbliższe dni musimy liczyć się z silnymi opadami. Dzisiaj burze wystąpią jedynie lokalnie, ale IMGW zaleca ostrożność, jeśli planujemy aktywność na świeżym powietrzu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie jest burza? Sprawdź onlne
Gdzie jest burza? Sprawdź onlne (PAP)
d1zpojm

We wtorek 26 maja prognoza pogody przyniesie wyższe ciśnienie i lokalne burze. Jest to efekt zderzenia dwóch frontów atmosferycznych - wyżu znad Wielkiej Brytanii i Francji oraz niżu znad Morza Czarnego i Ukrainy, przemieszczającego się stopniowo na wschód.

Temperatura będzie wahać się od od 14°C do 19°C, jedynie na zachodzie nieco cieplej - do 20°C. Nad morzem i Podhalu chłodniej - od 11°C do 14°C. Wiatr w przeważającej części kraju słaby, ale w czasie burz może wzmóc się do 65 km/h.

Gdzie jest burza? Śledź online

Radary burz online, jak chociażby ten na stronie windy.com pokazują, że w Polsce powinniśmy spodziewać się dzisiaj burz oraz intensywnych opadów deszczu.

windy.com

Niebezpiecznych warunków pogodowych należy spodziewać się przede wszystkim na południu i zachodzie kraju. Jednak opady mogą wystąpić także na Mazowszu i w Polsce centralnej. W związku z zagrożeniem dla zdrowia i życia, jakie niesie przebywanie na zewnątrz w czasie burz, IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych np. na stronie Instytutu na Facebooku.

d1zpojm

Warunki biometeorologiczne w Polsce

- W południowo wschodniej połowie Polski kolejny dzień utrzymywać się będzie niekorzystny wpływ pogody na organizm człowieka - czytamy w komunikacie IMGW - W północnej zachodniej połowie kraju początkowo obojętne warunki biometeorologiczne w ciągu dnia stopniowo od zachodu poprawiać się będą do korzystnych.

Burzowa pogoda i ograniczony dostęp do światła słonecznego mogą negatywnie wpływa na nastrój. Meteopaci w czasie burz mogą odczuwać niepokój i drażliwość. Odczuwalnie niższa temperatura może doskwierać także pozostałym osobom.

d1zpojm

Planując wyjście z domu, warto zabezpieczyć się na ewentualną burzę. Na południu i zachodzie kraju nie zaleca się planowania dłuższego poytu na zewnątrz ze względu na niebezpieczną sytuację burzową.

d1zpojm

Podziel się opinią

Share

d1zpojm

d1zpojm
Więcej tematów