Pogoda na 22 kwietnia. IMGW potwierdza kolejny słoneczny dzień

Pogoda na 22 kwietnia. IMGW potwierdza kolejny słoneczny dzień
Źródło zdjęć: © Windy.com

22.04.2020 07:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z najnowszymi prognozami IMGW dzisiejszy dzień będzie słoneczny, chociaż miejscami mogą pojawić się chmury. Rano na południu kraju mogą wystąpić niebezpieczne przymrozki, ale temperatura będzie rosła w ciągu dnia.

O poranku na południu kraju obowiązuje alert 1. stopnia ostrzegający przed niebezpiecznymi przymrozkami. Temperatura w ciągu dnia jednak będzie rosnąć i już w okolicach godz. 9:00 pogoda powinna się poprawić.

Najcieplej na północnym wschodzie i w centrum kraju - termometry pokażą około 16°C. Na południowym wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej temperatura będzie sięgać od 12°C; chłodniej tylko nad morzem - od 9°C do 11°C. Ciśnienie atmosferyczne będzie wahać się od 1020 do 1030 hPa.

W ciągu dnia w centrum Polski mogą pojawić się chmury, które w nocy obejmą cały kraj. Na szczęście IMGW nie przewiduje opadów, a prędkość wiatru nie przekroczy 60 km/h. W nocy jednak należy przygotować się na spory spadek temperatur, które sięgną od -2°C do -0°C.

Korzystne warunki biometeorologiczne

Kolejną dobę warunki biometeorologiczne w Polsce będą kształtowane przez wyż, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Niewielkie zmiany ciśnienia atmosferycznego i słaby wiatr będą sprzyjać odpoczynkowi, a w ciągu dnia pozytywnie na nastrój wpłynie zwiększony dopływ promieniowania słonecznego.

Pogoda zdecydowanie będzie sprzyjać aktywności na zewnątrz, do czego zachęca również złagodzenie przepisów bezpieczeństwa obowiązujące od 20 kwietnia. Przypominamy jednak, że w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, wciąż obowiązuje nakaz noszenia masek w miejscach publicznych i jeśli nie musicie wychodzić - lepiej pozostać w domu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)