Pogoda na 21 października. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Alarm w jednym województwie

Pogoda na 21 października. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Alarm w jednym województwie

Pogoda na 21 października. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem
Pogoda na 21 października. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem
Źródło zdjęć: © Windy.com
21.10.2020 09:02

Pogoda 21 października nie będzie rozpieszczać mieszkańców Polski. W większej części kraju pojawi się sporo zachmurzeń i opadów deszczu. Na południu możliwe silne porywy wiatru. W związku z niebezpieczną sytuacją, IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia.

Środa 21 października przyniesie sporo zachmurzeń i opadów deszczu. Najpogodniejsza aura czeka mieszkańców południowych regionów Polski. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie termometry pokażą nawet 17 st. C. Aż 8 stopni mniej na Suwalszczyźnie, gdzie będzie dziś zdecydowanie najchłodniej.

Ostrzeżenia IMGW

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w województwie podkarpackim, w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, Krosno, brzozowskim, sanockim, leskim, bieszczadzkim. Alarmy obowiązują do godziny 16:30.

Meteorolodzy przewidują tam wystąpienie silnego wiatru ze średnią prędkością od 30 do 40 kilometrów na godzinę, w porywach do 75 km/h, z kierunku południowego i południowo-zachodniego.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, oprócz alarmów obowiązujących na Podkarpaciu, synoptycy planują wydać ostrzeżenia przed silnym wiatrem w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, śląskim i małopolskim.

IMGW informuje, że ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Aplikacje pogodowe

Synoptycy IMGW przypominają, że sytuacja pogodowa w Polsce jest dynamiczna, w związku z czym zalecają ostrożność oraz śledzenie komunikatów. Aby być na bieżąco warto pobrać dedykowane aplikacje. Wśród nich należy wymienić:

Aktualne informacje pogodowe można śledzić również w serwisie Pogoda WP.pl.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)