Pogoda na 18 sierpnia. IMGW wydaje ostrzeżenia. Sprawdź radar burz online

Pogoda na 18 sierpnia. IMGW wydaje ostrzeżenia. Sprawdź radar burz online

Pogoda na 18 sierpnia. IMGW wydaje ostrzeżenia. Sprawdź radar burz online
18.08.2020 09:18

Pogoda we wtorek 18 sierpnia minie pod znakiem duchoty i wyładowań atmosferycznych. W związku z ulewami i burzami, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla prawie całej Polski. Meteorolodzy zachęcają też do śledzenia komunikatów pogodowych.

Pogoda we wtorek nie będzie rozpieszczać mieszkańców Polski. Meteorolodzy przewidują dziś burze, które miejscami mogą być gwałtowne. Towarzyszyć będą im ulewy, gradobicie i wichury. Będzie też parno i duszno. W związku z niebezpieczną sytuacją Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla prawie całego kraju.

Alerty pierwszego stopnia obowiązują na terenie 14 województw. Są to: zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, łódzkie, podlaskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie i mazowieckie.

Podczas burz może spaść od 20 do 30 mm deszczu na metr kwadratowy, lokalnie do 40 mm. Możliwy także grad oraz porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę.

Śledź radar burz online

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna, w związku z czym zachęca do monitorowania komunikatów pogodowych. Aby być na bieżąco, warto śledzić radary burzowe online lub pobrać dedykowane aplikacje:

Alert pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia oraz życia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)