Pogoda. IMGW wydaje ostrzeżenie dla większości województw

Pogoda. IMGW wydaje ostrzeżenie dla większości województw

Pogoda. IMGW wydaje ostrzeżenie dla większości województw
Źródło zdjęć: © IMGW
20.04.2020 08:14

20 kwietnia zapowiada się pochmurnie, a IMGW wydaje alert 1. stopnia w związku z możliwością wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Na szczęście pogoda będzie się powoli poprawiać w najbliższych dniach.

W poniedziałek 20 kwietnia od rana obowiązuje w niemal całej Polsce alert 1. stopnia. IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi przymrozkami oraz nasilonym odczuwaniem niskiej temperatury, co może niekorzystnie wpłynąć na samopoczucie i koncentrację oraz powodować bóle u osób wrażliwych. Nieco cieplej będzie jedynie w woj. zachodniopomorskim, pomorskim oraz kujawsko-pomorskim.

Temperatura będzie wahać się od 1°C do 3°C, ale w ciągu dnia będzie rosnąć do 13°C - 15°C. W przeważającej części kraju zachmurzenie będzie małe, ale na Suwalszczyźnie i Podlasiu możliwe są deszcze. Podobny stan utrzyma się jeszcze we wtorek, chociaż będzie rosła temperatura. IMGW podaje, że poprawy warunków pogodowych możemy spodziewać się w środę.

Mimo silniejszego odczuwania niskich temperatur, zwłaszcza rankiem i wieczorem, w Polsce będą panować obojętne lub korzystne warunki biometeorologiczne. Rankiem stres zimna może wywoływać bóle i prowadzić do osłabienia koncentracji, jednak uczucie to powinno minąć w ciągu dnia.

Ciśnienie będzie utrzymywać się na wysokim poziomi - do 1030 hPa na północy i do 1020 hPa na południu kraju. Wieczorne warunki będą wpływać odpoczynkowi, co przyczyni się do poprawy samopoczucia po porannym wstaniu. "W dzień słoneczna, wyżowa pogoda ze słabym wiatrem i niewielkimi zmianami ciśnienia atmosferycznego będzie korzystnie wpływać na organizm człowieka", podaje IMGW.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w Polsce, zaleca się pozostawanie w domach. Jeśli jednak będziecie planować wyście na zewnątrz, należy wziąć pod uwagę niskie temperatury o poranku i wieczorami. Dopasujcie odzież i pamiętajcie o nakazie noszenia maseczek i rękawiczek ochronnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)