Pogoda. IMGW rozszerza alert - śliskie drogi to nie jedyne zagrożenie

Pogoda. IMGW rozszerza alert - śliskie drogi to nie jedyne zagrożenie
Źródło zdjęć: © WP.PL

05.03.2020 08:20, aktual.: 10.03.2020 08:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo że w znacznej części kraju będzie dziś pogodnie, to IMGW ostrzega, że na południu mogą wystąpić "niebezpieczne zjawiska meteorologiczne". W kolejnych dniach możemy spodziewać się porywistych wiatrów i wichur.

Zobacz aktualną prognozę pogody (10.03.2020): Pogoda. IMGW rozszerza ostrzeżenie o kolejne województwać

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem Po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem miejscami możemy spodziewać się ślizgawicy. Instytut podkreśla, że alarm obowiązuje w trzech województwach świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

Temperatura tam może spaść nawet do -6 stopni Celsjusza, ale po południu zrobi się cieplej. W większości kraju temperatura wzrośnie nawet do 10 stopni Celsjusza i będzie dość pogodnie. Nie przewiduje się dzisiaj opadów.

IMGW ostrzega przed wichurami

W najbliższych dniach należy spodziewać się jednak niebezpiecznie silnych wiatrów. Po raz kolejny zagrożone będą przede wszystkim południowe województwa.

IMGW rozszerza alert na woj. śląskie oraz podkarpackie - to właśnie tam należy spodziewać się najsilniejszych wiatrów, które mogą spowodować "straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Niekorzystne warunki biometeorologiczne

Dzisiaj IMGW przewiduje korzystne warunki meteorologiczne, ale niestety meteopaci już jutro będą mieli powody do narzekania. Osoby wrażliwe będą odczuwać rozdrażnienie lub niepokój. Pochmurna pogoda będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także