Trwa ładowanie...
holderName

Pogoda. IMGW rozszerza ostrzeżenie o kolejne województwa

Dzisiaj ciepło i pogodnie, jednak już w najbliższych dniach możemy spodziewać się silnych wichur. IMGW ostrzega, że mieszkańcy kolejnych województw powinni przygotować się na niebezpieczne warunki meteorologiczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGW ostrzega przed silnymi wichurami
IMGW ostrzega przed silnymi wichurami (flickr.com, Fot: dareangel_2000)
holderName

Dzisiaj, 10 marca, zapowiada się pochmurnie, ale ciepło. Temperatura w ciągu dnia będzie dochodzić do 11 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie w górach - tam termometry pokażą 7 stopni.

Na wschodzie i północnym wschodzie można jednak spodziewać się niekorzystnych warunków biometeorologicznych. Oznacza to, że osoby wrażliwe mogą odczuwać niepokój, zniechęcenie lub rozdrażnienie.

IMGW wydaje alert 1. stopnia

Już wczoraj pisaliśmy o tym, że IMGW spodziewa się w najbliższych dniach silnych wiatrów, które mogą zakłócić codzienne funkcjonowanie. Dzisiaj Instytut podał, że w najbliższych dniach alert zostanie rozszerzony o kolejne województwa.

  • 10 marca ostrzeżenie 1. stopnia obowiązywać będzie w woj. pomorskim, zachodniopomorskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim;
  • 11 marca ostrzeżenie 1. stopnia obowiązywać będzie w woj. pomorskim, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim;
  • 12 marca ostrzeżenie 1. stopnia ponownie obowiązywać będzie w woj. pomorskim, zachodniopomorskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim.
holderName

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - brzmi komunikat Instytutu, który ostrzega przed silnymi wichurami.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów