Pogoda. IMGW ostrzega: niekorzystne warunki w całej Polsce

Pogoda. IMGW ostrzega: niekorzystne warunki w całej Polsce

Pogoda. IMGW ostrzega: niekorzystne warunki w całej Polsce
Źródło zdjęć: © IMGW
15.04.2020 08:08, aktualizacja: 15.04.2020 10:28

Poranne przymrozki mogą stwarzać niebezpieczne sytuacje w dużej części kraju, jednak w ciągu dnia należy przygotować się na wichury i przelotne opady. IMGW ostrzega, że dzisiejsza pogoda będzie szczególnie negatywnie odczuwana przez meteopatów.

15 kwietnia należy spodziewać się zachmurzeń w całym kraju. O poranku obowiązuje dodatkowo alert 1. stopnia spowodowany niebezpiecznymi przymrozkami. Dotyczy on woj.: dolnośląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, śląskiego, podkarpackiego, lubelskiego i podlaskiego.

Chmurom w ciągu dnia będą towarzyszyć deszcze, a na północy kraju również deszcz ze śniegiem. Na północnym wschodzie najchłodniej - tam temperatura nie przekroczy 6°C. W pozostałych regionach będzie się wahać od 10°C do 16°C.

Nad morzem i w górach należy spodziewać się silnych wiatrów, które mogą być przyczyną kolejnego alertu pogodowego, który zapowiada IMGW. W nocy temperatura może spaść do 3°C.

Niekorzystne warunki biometeorologiczne

Pogoda w całym kraju będzie bardzo niekorzystnie wpływać na samopoczucie, o czym również przestrzega Instytut. Subiektywnie odczuwana temperatura będzie znacznie niższa niż wskazywać będą termometry. Silne wiatry będą dodatkowo potęgować uczucie zimna.

Pochmurna pogoda z porywistym wiatrem przyczyni się do pogorszenia nastroju i sprawności psychofizycznej. U osób wrażliwych może dodatkowo wystąpić uczucie niepokoju. IMGW rekomenduje pozostawanie w domu, przypominając jednocześnie o sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)