Pogoda. IMGW informuje: nadchodzi poprawa warunków

Pogoda. IMGW informuje: nadchodzi poprawa warunków
Źródło zdjęć: © Windy

27.04.2020 07:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnich dniach, poza burzami i niższymi temperaturami, musieliśmy zmagać się także z niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi. IMGW informuje, że sytuacja w najbliższych dniach zmieni się na lepszą.

W ciągu dnia zachmurzenie małe i umiarkowane - jedynie miejscami może wzrastać do dużego. Temperatury będą wahać się od od 13°C na wschodzie do 18°C w głębi kraju i 23°C na południowym zachodzie. IMGW ostrzega jednak, że jeśli planujemy wychodzić gdzieś z samego rana, należy mieć na uwadze obowiązujący alert 1. stopnia spowodowany przymrozkami, zwłaszcza na północnym-wschodzie kraju.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W najbliższych dniach może mocniej wiać, przez co przywieje nad kraj chmury. W najbliższych dniach, synoptycy nie przewidują opadów deszczu, co będzie pogłębiać zagrożenie pożarowe w kraju. Przypominamy również o zagrożeniu suszą w najbliższych miesiącach.

Ciśnienie atmosferyczne niskie - będzie wahać się w ciągu dnia od 1000 do 1015 hPa. Po niekorzystnych warunkach biometeorologicznych w ciągu ostatnich kilku dni, teraz w kraju będą dominować warunki obojętne, które przejściowo mogą poprawić się do korzystnych. Rano możemy odczuwać chłód, ale w południe będzie wyraźnie cieplej.

- W godzinach okołopołudniowych stabilne, suche i ciepłe środowisko atmosferyczne może przejściowo korzystnie wpływać na sprawność psychofizyczną. W drugiej połowie dnia, wraz z wkraczaniem od zachodu niżu, oczekiwane jest stopniowe pogorszenie warunków biometeorologicznych - czytamy na stronie IMGW.

Instytut ostrzega również, że po południu mniejsza ilość tlenu w powietrzu może spowodować senność u osób podatnych na meteoropatię.

Mimo że warunki pogodowe będą sprzyjać aktywnością na dworze, to należy zachować rozwagę w związku z trwającą epidemią koronawirusa w Polsce. Nadal należy stosować się do zaleceń epidemiologicznych, w tym noszeniu maseczek. Jeśli planujemy aktywność fizyczną, pamiętajmy również o regularnym uzupełnianiu płynów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)