Pogoda 6 maja. IMGW ostrzega - intensywne opady deszczu. Alarm dla trzech województw

Pogoda 6 maja. IMGW ostrzega - intensywne opady deszczu. Alarm dla trzech województw

Pogoda 6 maja. IMGW ostrzega - intensywne opady deszczu. Alarm dla trzech województw
Źródło zdjęć: © Windy.com
06.05.2020 08:29, aktualizacja: 08.05.2020 09:23

Pogoda w środę 6 maja minie pod znakiem dużego zachmurzenia i opadów deszczu. Padać będzie niemal w całej Polsce. W związku z intensywnymi opadami na południu kraju Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla trzech województw.

Aktualizacja: Zobacz prognozę pogody weekend

Pogoda w Polsce zapowiada się dziś bardzo pochmurnie i deszczowo. W środę 6 maja padać nie powinno jedynie na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz w województwie lubuskim. Mieszkańcy pozostałej części kraju muszą przygotować się na przelotne, a miejscami dość silne opady deszczu.

Synoptycy najbardziej intensywne opady prognozują dla południa Polski. W związku z niebezpieczną sytuacją Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla "górskich" powiatów w trzech województwach.

Alarmy obowiązują na terenie powiatu żywieckiego w województwie śląskim oraz w powiatach: suskim, nowatorskim, tatrzańskim, limanowskim, nowosądeckim, gorlickim (woj. małopolskie), a także w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, brzozowskim, sanockim, leskim i bieszczadzkim (woj. podkarpackie). Ostrzeżenia obowiązują do czwartku 7 maja, do godziny 3 nad ranem.

Pogoda 6 maja. Maksymalnie 16 stopni Celsjusza

Kolejny dzień maja przynosi także ochłodzenie. Termometry pokażą dziś maksymalnie od 16 st. C. w województwie lubuskim, do 8 stopni na południowym wschodzie kraju. W centrum i na północy od 11 do 13 stopni, podobnie będzie też na Podlasiu. Na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku temperatura wahać się będzie pomiędzy 14 a 15 st. C.

Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie na południu i wschodzie kraju nieco bardziej porywisty. Miejscami może powiać z prędkością nawet do 65 kilometrów na godzinę.

Jak informuje IMGW, ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że na danym terenie przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Instytut zaleca ostrożność i zachęca do monitorowania komunikatów pogodowych.

Aktualne informacje pogodowe można śledzić na bieżąco za pośrednictwem serwisu Pogoda WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)