Pogawędka z Siri w języku polskim? Szybciej, niż sądziliśmy

Pogawędka z Siri w języku polskim? Szybciej, niż sądziliśmy
Źródło zdjęć: © Vasile Cotovanu / CC

13.01.2015 11:56, aktual.: 14.01.2015 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na taką wiadomość czekają wszyscy polscy posiadacze urządzeń Apple'a. Automatyczna osobista asystentka Siri obsługuje aktualnie 9 języków - m.in.: angielski, niemiecki, francuski, włoski i japoński. Wygląda na to, że do tego grona w końcu dołączy polski.

Jeden z czytelników czeskiego serwisu LetemSvetemApplem odkrył w najnowszej wersji iOS-a - 8.1.2 - zaszyte komunikaty, wyraźnie wskazujące na możliwość pojawienia się Siri przystosowanej dla nowych krajów. Wśród nich gotowe odpowiedzi na zapytania po czesku oraz polsku i słowacku. Wyraźnie wskazuje to na to, że w Apple trwają aktualnie prace nad wprowadzeniem nowych języków. Nie mówi nam jednak wprost nic na temat tego, kiedy zostaną one ukończone. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej, najlepiej już w najbliższej aktualizacji systemu.

Opisane języki są do siebie bardzo podobne, a szykując się do premiery Apple Watch obsługującego komendy głosowe, Apple może szukać nowych rynków zbytu. Powyższe informacje brzmią więć prawdopodobnie. Ponadto Apple byłby górą, gdyby polska Siri zadebiutowała przed Cortaną, która ciągle nie może się doczekać wersji przystosowanej pod nasz język.

Apple już od paru lat intensywnie pracuje nad tym, by poszerzać liczbę języków, w których potrafi się porozumiewać Siri. W czerwcu zeszłego roku firma dodała obsługę dyktowania w 2. nowych językach do systemów iOS i OS X Yosemite. Wśród nich znalazł się również polski. Biorąc pod uwagę, że na ten rok zaplanowano już kilka aktualizacji do iOS-a 8, można domniemywać, że plotki o Siri obsługującej nasz język okażą się prawdziwe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)