Podpowiadamy, jak pozbyć się kabli w domowym salonie

Podpowiadamy, jak pozbyć się kabli w domowym salonie
Źródło zdjęć: © samsung

08.05.2018 13:36, aktual.: 14.05.2018 16:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kable kłębiące się w okolicach domowej szafki RTV czy bezwładnie zwisające wokół telewizora zamontowanego na ścianie to nic przyjemnego dla oka.

A przecież to nie tyko kable – na drugim końcu mamy dekodery, konsole, odtwarzacze Blu-ray, soundbary i inne urządzenia, z których codziennie korzystamy. One wszystkie muszą przecież mieć swoje miejsce. Prawda jest taka, że często po kilku próbach okiełznania tego bałaganu po prostu odpuszczamy. Nasz wzrok oswaja się z tym widokiem, a umysł pomaga go ignorować. Tylko kurz, tak chętnie zbierający się wokół, co jakiś czas przypomina o temacie. Tak nie musi być. Zobaczcie jak sobie z tym poradzić.

Wyobraźmy sobie sytuację: awaria dekodera, serwisant umówiony, pukanie do drzwi i … no tak, trochę nieelegancko, aby na własną rękę przedzierał się przez gąszcz kabli i kurz zgromadzone za telewizorem, szukał właściwego przewodu i podążał jego tropem aż do wadliwego urządzenia. Taki scenariusz nie musi być rzeczywistością. Są już rozwiązania, które pozwolą raz na zawsze uporządkować kable i urządzenia, które podłączamy do telewizora.

Obraz
© samsung

Telewizory Samsung i One Invisible Connection

Jednym z takich rozwiązań jest jeden przewód One Invisible Connection oraz moduł One Connect, który znajdziemy m.in. w telewizorach Samsung QLED TV z 2018 roku. One Connect to zewnętrzne urządzenie ze wszystkimi niezbędnymi gniazdami, stanowiące część zestawu. Dzięki niemu dodatkowe sprzęty AV najczęściej wykorzystywane z telewizorem – dekodery, odtwarzacze Blu-ray, konsole czy soundbary – podłączymy do jednego urządzenia, które następnie połączymy jednym, praktycznie niewidocznym przewodem One Invisible Connection z telewizorem. To rozwiązanie nie tylko eliminuje kwestię wielu kabli „zwisających” wokół ekranu i za nim, ale także pozwala ustawić dodatkowe sprzęty niekoniecznie pod telewizorem. Standardowa długość przewodu wynosi bowiem 5 metrów (jako dodatkowe akcesorium – 15 metrów), a to wystarczy, żeby konsola czy dekoder znalazły swoje nowe miejsce, ukryte na przykład w designerskiej komodzie.

Tegoroczne modele telewizorów z serii QLED TV wyposażone zostały w nowy moduł One Connect. Posiada on wbudowany zasilacz, a to oznacza, że zarówno prąd, jak i dane AV popłyną do telewizora za pośrednictwem jednego, praktycznie niewidocznego przewodu One Invisible Connection. W praktyce wszystkie zewnętrzne urządzenia podłączamy do modułu, który następnie łączymy z telewizorem. One Connect oferuje m.in. cztery złącza HDMI, trzy złącza USB, cyfrowe wyjście audio, gniazdo kabla sieciowego (LAN) i złącza antenowe. Z punktu widzenia użytkowników ważne jest także to, że w momencie podpięcia konsoli czy dekodera w menu ustawień telewizora zobaczymy nazwy wykrytych urządzeń, co ułatwi wybór i obsługę.

Obraz
© samsung
Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie