Pociąg, samolot i własne łóżko. Oto sytuacje, w których doskonale sprawdzi się notebook 2w1

Pociąg, samolot i własne łóżko. Oto sytuacje, w których doskonale sprawdzi się notebook 2w1

Pociąg, samolot i własne łóżko. Oto sytuacje, w których doskonale sprawdzi się notebook 2w1
Źródło zdjęć: © lenovo | Lenovo
24.02.2017 16:31

Notebooki od zawsze kojarzą nam się z wygodą i mobilnością - taki sprzęt możemy zabrać ze sobą niemal wszędzie i korzystać z niego bezproblemowo, co w przypadku komputerów stacjonarnych jest niemożliwe. Z czasem dla niewielkich laptopów alternatywą stały się tablety - jeszcze mniejsze i jeszcze bardziej praktyczne. Pozbawione klawiatury, nie zawsze nadają się jednak do wydajnej pracy. Czy trzeba wybierać? Nie: można postawić na notebooki 2w1, łączące najlepsze funkcje obu tych urządzeń.

Łóżko i fotel

Zmęczeni po pracy czy szkole? Jedyne, o czym marzycie, to wrócić do ciepłego łóżka, obejrzeć film czy serial lub po prostu w spokoju surfować? Z laptopem to oczywiście możliwe, ale po pracy i nauce klawiatura jest zwyczajnie zbędna i tylko przeszkadza w wygodnym leżeniu czy siedzeniu. Właśnie w takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest notebook hybrydowy. W Dell XPS 12 czy Lenovo MIIX 510-12ISK klawiaturę możemy w każdej chwili odczepić, dzięki czemu tradycyjny notebook zamienia się w tablet. Klawisze zostają na biurku, a my w rękach mamy tylko dotykowy wyświetlacz. Korzysta się z niego znacznie wygodniej, na dodatek za sprawą dodawanego rysika praca czy nawet zwykłe przeglądanie sieci nie jest problemem. Rysik znakomicie zastępuje myszkę, zajmując przy tym mniej miejsca w dłoni. A gdy zechcemy coś napisać, wystarczy znów podczepić klawiaturę. Nic prostszego, a jaka wygoda!

Obraz
© dell | Dell

Środki transportu

W autobusach, pociągach czy samolotach coraz częściej znajdziemy darmowe Wi-Fi i elektryczne gniazdka, więc praca czy rozrywka podczas podróży nie jest kłopotem. Nie licząc wygody - nie zawsze mamy warunki, by rozłożyć się z laptopem. W takich sytuacjach świetnie sprawdza się notebook konwertowalny, czyli wyposażony w zawiasy umożliwiające w pełni swobodny obrót ekranu. W ten sposób w każdej chwili może stać się tabletem - wystarczy obrócić klawiaturę na plecy wyświetlacza i trzymać urządzenie jak tradycyjny tablet. Albo postawić go jak namiot, przez co zajmie mniej miejsca niż rozłożony z klawiaturą laptop. Jednym z takich notebooków jest Lenovo Yoga 900. To sprzęt idealny na podróż nie tylko ze względu na swoją elastyczność. Ma również dodatkowe atuty – bateria pozwala nawet na 10 godzin pracy, a niewielka waga (1,29 kg) sprawia, że urządzenie nie będzie dużym obciążeniem. W sam raz na dalekie wypady!

Kuchnia

Dostęp do internetu w kuchni bardzo się przydaje - mamy pod ręką przepisy, możemy też oglądać specjalistyczne poradniki. Sęk w tym, że tradycyjny laptop zajmuje miejsce, a żeby tablet był widoczny, musi być czymś podparty. Konwertowalne notebooki nie mają takich problemów, właśnie dzięki zawiasom. Taki sprzęt jak Dell Inspiron 13 5368 wystarczy postawić w „trybie namiotu”, a oglądanie będzie znacznie wygodniejsze. Tym bardziej, że sami decydujemy, pod jakim kątem chcemy patrzeć na ekran. Wyświetlacz jest na widoku, klawiatura niczego nie zasłania i nie zabiera przestrzeni. Fakt, że DELL Inspiron 13 5368 jest nieco cięższy (1,7 kg) niż wspomniane wcześniej Lenovo powoduje, że to sprzęt sprawdzający się przede wszystkim w domowych warunkach. Również można z niego korzystać jak z laptopa (do pracy) lub jak z tabletu (rozrywka).

Obraz
© Microsoft | Microsoft

Kawiarnia

Niektórzy lubią pracować lub uczyć się w ulubionych kawiarniach. Nieważne, czy trzeba napisać tekst, coś narysować, czy to po prostu nadszedł czas na odpoczynek i Facebooka - Microsoft Surface Pro 4 dostosuje się do każdych warunków. Zawiasy pozwalają na pracę w trybie laptopa, tabletu czy „namiotu”, więc brak miejsca przy stoliku nie przeszkodzi w wypełnieniu obowiązków. Można zaoszczędzić przestrzeń poprzez schowanie klawiatury za plecami wyświetlacza. Rysikiem da się coś narysować lub zrobić szybkie notatki, nie trzeba mieć więc przy sobie myszki. Microsoft Surface Pro 4 to sprzęt dla profesjonalistów, którzy chcą pracować poza biurem lub domem.

Jak widać, wcale nie musicie mieć dwóch różnych urządzeń. Jeśli zależy wam na pracy w różnych warunkach, najlepiej wybrać notebooki 2w1. Jaki sprzęt najlepiej spełni wasze oczekiwania? Odpowiedzi na to pytanie szukajcie też w tym poradniku.

_Partnerem artykułu jest Komputronik.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)