Pobierz Firefoksa 3 i pobij rekord Guinnessa

Pobierz Firefoksa 3 i pobij rekord Guinnessa

Pobierz Firefoksa 3 i pobij rekord Guinnessa
Źródło zdjęć: © WP.PL
17.06.2008 14:51, aktualizacja: 17.06.2008 21:20

17 czerwca został ogłoszony przez Mozillę "Dniem Pobierania". Łączy się on z upublicznieniem kolejnej wersji przeglądarki Firefox. Złóż odpowiednią deklarację, pobierz Firefoksa 3 i pobij rekord Guinnessa...

Od kilku dni znamy datę premiery nowej wersji przeglądarki internetowej Firefox 3. Zostanie ona udostępnione w dniu dzisiejszym. Przy tej okazji planowana jest próba ustanowienia rekordu Guinnessa w kategorii: _ "najczęściej pobierana aplikacja w ciągu 24 godzin" _.

17 czerwca został ogłoszony przez Mozillę _ "Dniem Pobierania" _. Łączy się on z upublicznieniem Firefoksa 3. Zegar zacznie odmierzać czas, gdy Firefoks 3 stanie się dostępny. Każdy z nas może uczestniczyć w biciu tego rekordu - wystarczy złożyć odpowiednią deklarację. Ciekawostką jest możliwość otrzymania specjalnego certyfikatu w przypadku pobrania nowej wersji przeglądarki ze strony _ "Dnia Pobierania" _.
[

]( http://www.spreadfirefox.com/pl/worldrecord )

Oficjalnie o wynikach tej próby dowiemy się w najbliższych dniach. Mozilla deklaruje, iż sprawdzenie logów pobierania przez sędziów oraz Guinness World Records™ powinno zająć około tygodnia. Po tym czasie próba powinna zostać zaakceptowana.

Wszystkie logi pobierania będą zapisywane w dzienniku Apache'a. Mozilla będzie brała pod uwagę wyłącznie pełne i kompletne pobrania. Aktualizacje i częściowe pobrania nie będą liczone. Zduplikowane pobrania będą odrzucane przy pomocy systemu ciasteczek.

Jest to pierwsza próba ustanowienia takiego rekordu. Mozilla chciałaby przekroczyć liczbę pobrań jaka miała miejsce w dniu premiery Firefoksa 2. która wynosiła około 1,6 milionów.

Więcej szczegółów pod tym adresem: http://www.spreadfirefox.com/pl/worldrecord.

Pobierz Firefoksa 3 przed godziną 17:0. UTC 18 czerwca 2008 roku. Czyli przed: 10:00 rano w Mountain View, 13:00 w Toronto, 14:00 w Rio de Janeiro, 19:00 w Paryżu, Madrycie, Berlinie, Rzymie i Warszawie, 21:00 w Moskwie, a także 1:00 w nocy 19 czerwca w Pekinie i 2:00 w nocy w Tokio.

Pliki WP.PL:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)