Płyta indukcyjna Siemens przystosowana do instalacji elektrycznej o napięciu 230 V

Płyta indukcyjna Siemens przystosowana do instalacji elektrycznej o napięciu 230 V
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.08.2013 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Płyta indukcyjna przystosowana do każdej instalacji elektrycznej. Marka Siemens opracowała rozwiązanie, dzięki któremu płyta indukcyjna ma być dostępna dla wszystkich.

Brak dostępu do instalacji elektrycznej o odpowiednich parametrach to problem, który nadal można spotkać w wielu polskich domach. Chcąc udostępnić nowoczesną technologię gotowania wszystkim, którzy nie mają wymaganych parametrów instalacji, marka Siemens opracowała płytę, którą można podłączyć do każdej, typowej instalacji elektrycznej o napięciu 23. V. W dodatku do montażu płyty nie będzie już dłużej potrzebna pomoc fachowca - wszystko dzięki standardowej wtyczce, będącej na wyposażeniu sprzętu.

Zjawisko indukcji, wykorzystane w płytach indukcyjnych, pozwala maksymalnie zaoszczędzić energię, dzięki miejscowemu powstawaniu ciepła. W przeciwieństwie do tradycyjnych płyt grzewczych, płyta indukcyjna nie nagrzewa się, a jedynie przejmuje ciepło od nagrzanego naczynia. Do podgrzania 2 litrów wody od 1. do 90C, płyta gazowa potrzebuje 8 minut, w czasie których zużyje 0,390 kWh, natomiast płyta indukcyjna podgrzeje wodę w czasie prawie dwa razy krótszym - 4,7 min., przy zużyciu 0,256 kWh - zapewnia producent.

Parametry:
- Symbol: EH651TA66E
- Wymiary: 592 x 522 x 51 mm
- Elektroniczne rozpoznawanie obecności naczyń
- Funkcja powerBoost
- 2 stopniowy wskaźnik zalegania ciepła
- Wyłącznik bezpieczeństwa
- Sygnał dźwiękowy końca pracy
- Sterowanie sensorowe
- 4 indukcyjne pola grzewcze
- Timer

Cena: 2 279 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także