Plus: ruszyły testy bankowości mobilnej

Plus: ruszyły testy bankowości mobilnej

Plus: ruszyły testy bankowości mobilnej
Źródło zdjęć: © WP.PL
16.05.2011 09:47, aktualizacja: 17.05.2011 10:20

Operator sieci Plus i Bank Zachodni WBK 11. maja rozpoczęli dwumiesięczne testy wspólnego projektu bankowości mobilnej. Wyselekcjonowana grupa abonentów sieci Plus i klientów BZ WBK przetestuje rozwiązania mBankingu, których komercyjne wdrożenie planowane jest jeszcze w tym roku.

Operator sieci Plus i Bank Zachodni WBK 11 maja rozpoczęli dwumiesięczne testy wspólnego projektu bankowości mobilnej. Wyselekcjonowana grupa abonentów sieci Plus i klientów BZ WBK przetestuje rozwiązania mBankingu, których komercyjne wdrożenie planowane jest jeszcze w tym roku.

- Spodziewam się, że już w drugim półroczu będziemy gotowi do zaoferowania usług finansowych naszym abonentom. Testy, które właśnie rozpoczęliśmy mają pomóc nam w zapewnieniu maksymalnej funkcjonalności produktów. Zależy mi, aby nasi abonenci mogli cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z synergii kompetencji Plusa i BZ WBK - mówi Krzysztof Kilian, wiceprezes Polkomtelu.

Testerzy sprawdzą działanie mobilnego konta osobistego w środowisku rzeczywistym - będą dokonywać realnych płatności w prawdziwych sklepach, przelewać prawdziwe pieniądze na konta i zarządzać swoimi środkami za pośrednictwem nowych kanałów dostępu.

Warto przypomnieć, że do rozpoczęcia testów Polkomtel zabierał się ponad rok temu, kiedy to Samsunga Avilę z chipem NFC dostać miało 500 klientów Plusa aktywnie korzystających z kart Visa payWave w BZ WBK.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)