Plus obniża koszty rozmów z Polski na Białoruś

Plus obniża koszty rozmów z Polski na Białoruś

Już Plus i Orange obniżyły ceny połączeń z Białorusią
Już Plus i Orange obniżyły ceny połączeń z Białorusią
Źródło zdjęć: © Polkomtel
Bolesław Breczko
24.08.2020 12:36, aktualizacja: 01.03.2022 13:44

Sieć Plus dołącza do Orange i także obniża ceny połączeń międzynarodowych z Polski na Białoruś.

Plus obniża stawki za połączenia głosowe z Polski na Białoruś, ułatwiając tym samym komunikację z mieszkańcami sąsiedniego kraju. Niższe ceny rozmów międzynarodowych obowiązują od 24 sierpnia do 15 września.

Plus podjął decyzję o obniżce opłaty za minutę połączenia do białoruskich sieci stacjonarnych i komórkowych. Obowiązująca od 24 sierpnia stawka za minutę połączenia wynosi 1 zł brutto, czyli w zależności od posiadanej oferty nawet połowę standardowej stawki.

Przykładowo, dotychczasowa cena za minutę połączenia z numerami białoruskimi dla klientów ofert abonamentowych wynosiła 1,85 zł brutto, a dla ofert na kartę 2,02 zł. Po obniżeniu cen rozmów z naszym wschodnim sąsiadem, klienci indywidualni zapłacą za minutę połączenia taką samą stawkę jak w przypadku rozmów z mieszkańcami UE.

Plus. Taniej na Białoruś do 5 numerów

Niższe stawki dotyczą ofert abonamentowych, które weszły na rynek po 31 stycznia 2018 r., MIX oraz na kartę. Obniżona cena obejmuje do 1000 minut na połączenia z maksymalnie 5 białoruskimi numerami.

Wcześniej stawki za połączenia z Polski na Białoruś obniżyła sieć Orange. Cena jednej minuty połączenia jest taka sama (1 zł brutto), ale oferta trwa krócej, do 2 września.

W związku z protestami na Białorusi rząd zablokował na kilka dni możliwość łączenia się z internetem. Białorusini wystosowali wtedy apel do polskich operatorów o zwiększenie mocy swoich nadajników oraz obniżenie cen w roamingu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)