Plotka: Nowy iPhone zostanie wyposażony w moduł NFC?

Plotka: Nowy iPhone zostanie wyposażony w moduł NFC?

Plotka: Nowy iPhone zostanie wyposażony w moduł NFC?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
26.06.2012 09:45

Kilkanaście dni temu Apple zaprezentowało nam swój Passbook, nowy portfel mobilny, który po raz pierwszy będzie można ujrzeć w nadchodzącej, szóstej wersji iOS. Jego premiera wywołała lawinę spekulacji na temat tego czy nowe iPhone’y zostaną domyślnie wyposażone w moduł NFC. Jak wynika z informacji opublikowanych na łamach portalu 9to5mac, jest to całkiem prawdopodobne. Wsparciem dla tej technologii dysponują bowiem prototypy najnowszego smartfonu ze stajni Apple.

Jak pewnie większość z was wie –. 9to5mac już jakiś czas temu dorwał się do dwóch nowych prototypów iPhone’a – N41AP i N42AP. Dopiero teraz najnowsze śledztwo portalu ujawniło jednak fakt, że prototypy te posiadają wbudowany kontroler NFC podłączony bezpośrednio do jednostki zarządzania zasilaniem (Power Management Unit, PMU). Nie trzeba chyba nic więcej dodawać.

Pośród wszystkich spekulacji na temat wyglądu nowego iPhone’a –. mały dodatek w postaci NFC może wydawać się, przynajmniej pozornie, dość trywialny. Jeśli jednak informacje 9to5 okażą się zgodne z prawdą – będzie to oznaczać, że Apple zamierza wkroczyć do walki o panowanie na rynku mobilnych portfeli, na którym znajdują się już m.in. Google Wallet i podobna usługa ujawniona w zeszłym tygodniu przez Microsoft. Czy gigant z Cupertino zdecyduje się na takich ruch? Może. Nas zastanawia co innego – czy ewentualna usługa zostanie uruchomiona gdziekolwiek poza USA? (wg. mnie wątpliwe, spodziewam się raczej US exclusive, a co wy myślicie?).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)